Majewski bez problemu 'pchnął' na finał, widowiskowy bieg Palestynki i Pakistanki

W pierwszym dniu Halowych Mistrzostw Świata w Stambule Tomasz Majewski pewnie awansował do finału pchnięcia kulą, Lidia Chojecka do finału biegu na 3000 metrów, dobrze zaprezentowali się także 8000 metrowcy. Osobliwością zawodów były występy Palestynki Woroud Sawalhi i Pakistanki Rabii Ashiq na 800 metrów.
Tomasz Majewski na Halowych MŚ w Stambule pewnie awansował do finału w pchnięciu kulą, osiągając wymagane minimum w drugiej próbie rzutem na 21.17 m. Tomasz Majewski na Halowych MŚ w Stambule pewnie awansował do finału w pchnięciu kulą, osiągając wymagane minimum w drugiej próbie rzutem na 21.17 m. Fot. Martin Meissner AP
Ciekawostką w biegu na 800 metrów pań był start Palestynki Woroud Sawalhi, która biegła w stroju zasłaniającym całe ciało i została zdublowana. Ciekawostką w biegu na 800 metrów pań był start Palestynki Woroud Sawalhi, która biegła w stroju zasłaniającym całe ciało i została zdublowana. Fot. MURAD SEZER REUTERS
Finiszujące rywalki dublują Palestynkę Woroud Sawalhi. One zaraz wpadną na metę, jej zostało jeszcze jedno okrążenie. Finiszujące rywalki dublują Palestynkę Woroud Sawalhi. One zaraz wpadną na metę, jej zostało jeszcze jedno okrążenie. Fot. Martin Meissner AP
Inną Inną "egzotyczną" zawodniczką w biegu na 800 metrów była Pakistanka Rabia Ashiq, która w swoim biegu kwalifikacyjnym również zajęła ostatnie miejsce. Fot. MURAD SEZER REUTERS
Pakistanka pobiegła jednak zdecydowanie lepiej od Palestynki - miała czas 2:27.03, podczas gdy Sawalhi przebiegnięcie ośmiuset metrów zajęło 2:51.87. Najlepsza zawodniczka - Rosjanka Julia Rusanowa miała 2:00.26. Pakistanka pobiegła jednak zdecydowanie lepiej od Palestynki - miała czas 2:27.03, podczas gdy Sawalhi przebiegnięcie ośmiuset metrów zajęło 2:51.87. Najlepsza zawodniczka - Rosjanka Julia Rusanowa miała 2:00.26. Fot. Martin Meissner AP
Najlepszy wynik kwalifikacji należał do Niemca Davida Storla, który pchnął kulę na odległość 21.43 m. Najlepszy wynik kwalifikacji należał do Niemca Davida Storla, który pchnął kulę na odległość 21.43 m. Fot. Matt Dunham AP
Adam Kszczot podczas mistrzostw świata w Stambule Adam Kszczot podczas mistrzostw świata w Stambule Fot. MURAD SEZER REUTERS
Marcin Lewandowski Marcin Lewandowski Fot. MURAD SEZER REUTERS
Lidia Chojecka ósma w swoim półfinale, ale ponieważ był on dużo szybszy niż pierwszy, to jako ostatnia lucky looserka awansowała do finału! A w nim może być lepiej - Polka przed mistrzostwami miała siódmy czas tego sezonu. Lidia Chojecka ósma w swoim półfinale, ale ponieważ był on dużo szybszy niż pierwszy, to jako ostatnia lucky looserka awansowała do finału! A w nim może być lepiej - Polka przed mistrzostwami miała siódmy czas tego sezonu. Fot. MURAD SEZER REUTERS
Karolina Tymińska w biegu na 60 metrów przez płotki, pierwszej konkurencji pięcioboju kobiet, zajęła piąte miejsce z czasem 8.52. Pierwsza była Brytyjka Jessica Ennis, która osiągnęła rewelacyjne 7.91. Karolina Tymińska w biegu na 60 metrów przez płotki, pierwszej konkurencji pięcioboju kobiet, zajęła piąte miejsce z czasem 8.52. Pierwsza była Brytyjka Jessica Ennis, która osiągnęła rewelacyjne 7.91. Fot. Martin Meissner AP
Ashton Eaton, mimo tego, że miał drugi najgorszy czas reakcji na starcie, z wynikiem 6.79 pewnie wygrywa w biegu na 60 metrów przez płotki, pierwszej konkurencji wieloboju panów. Ashton Eaton, mimo tego, że miał drugi najgorszy czas reakcji na starcie, z wynikiem 6.79 pewnie wygrywa w biegu na 60 metrów przez płotki, pierwszej konkurencji wieloboju panów. Fot. DYLAN MARTINEZ REUTERS
Karolina Tymińska trzy razy strąciła poprzeczkę na wysokości 1.75 i jako pierwsza odpadła z rywalizacji w tej konkurencji. Nigdy nie była ona jednak jej mocną stroną. Karolina Tymińska trzy razy strąciła poprzeczkę na wysokości 1.75 i jako pierwsza odpadła z rywalizacji w tej konkurencji. Nigdy nie była ona jednak jej mocną stroną. Fot. PAWEL KOPCZYNSKI REUTERS