Lekkoatletyczne ME. Dzień ostatni: Złoty medal Małachowskiego! Brąz sztafety

Komentarze
Od?wie?
null
29
Udane mistrzostwa Europy w Barcelonie Polacy przypieczętowali ostatniego dnia dwoma medalami.

Najpierw młoda polska sztafeta w składzie 22-letnia Marika Popowicz, 29-letnia Daria Korczyńska, 24-letnia Marta Jeschke, 21-letnia Weronika Wedler zdobyła brązowy medal 4x100 m.

Później dyskobol Piotr Małachowski zdobył dla Polski drugi złoty medal mistrzostw Europy pokonując po drodze jedynego liczącego się rywala - Niemca Roberta Hartinga. Czyli tego, który rok temu w ostatniej próbie odebrał Polakowi tytuł mistrza świata w Berlinie. Niemiec nawet nie pogratulował Polakowi - pisze Radosław Leniarski z Barcelony.

Oprócz medali Polscy sportowcy osiągnęli także kilka wysoko punktowanych miejsc: sztafety 4x100 i 4x400 mężczyzn zajęły piąte miejsca, podobnie jak Tomasz Szymkowiak na 3000 m z przeszkodami.

SESJA WIECZORNA OSTATNIEGO DNIA:

Sztafeta 4x400 mężczyzn:

22:05 Nie dali nasi rady...piąte miejsce to jednak także bardzo dobry wynik. Złoty medal wywalczyli Rosjanie, srebro Brytyjczycy, a brąz Belgowie.
22:05 Oto skład polskiej sztafety: Marciniszyn, Kozłowski, Dąbrowski i Klimczak.
22:00 Za chwilę ostatni akt ME w Barcelonie. Niezwykle emocjonująca sztafeta 4x400 mężczyzn z, miejmy nadzieję, chlubnym udziałem polskich "lisowczyków".

Sztafeta 4x400 kobiet:

21:48 Złoto dla Rosji! Drugie miejsce dla sztafety niemieckiej, a trzecie dla brytyjskiej.

Skok wzwyż kobiet:

21:40 Vlasic ze złotym medalem! Mistrzostwo Europy dał Chorwatce skok na wysokość 2.03. Srebro dla Szwedki Green (2.01), a brąz wywalczyła Niemka Friedrich (2.01).

1500 m kobiet:

21:30 Bieg na 1500 metrów wygrała Hiszpanka Fernandez, brąz zdobyła jej rodaczka Rodriguez! Gospodynie rozdzieliła Francuzka Hind Dehiba. Polka Sylwia Ejdys zajęła ostatnie miejsce...jej strata do reszty zawodniczek była ogromna.

5000 metrów kobiet:

21:15 Lidia Chojecka nie ukończyła biegu...przyczyną jest, oficjalnie, kolka. Bieg wygrała Alemitu Bekele z Turcji z czasem 14:52.20.

Rzut dyskiem mężczyzn:

21:00 Wynik końcowy rzuty dyskiem: 1. Małachowski 68,87 m, 2. Harting 68,47, 3. Fazekas 66,43, 4. Kanter 66,20, 5. Alekna 64,64, 6. Pestano 64,51

20:51 PIOTR MAŁACHOWSKI ZŁOTYM MEDALISTĄ MISTRZOSTW EUROPY!!!

20:51 Harting rzuca bliżej! Mamy złoto bez względu na rzut Polaka!
20:50 Fazekas bliżej niż Polak! Już mamy srebro co najmniej!
20:48 Trwa ostatnia kolejka. Polaka wciąż goni Niemiec. Kanter już się nie liczy!
20:40 Po czterech kolejkach nadal prowadzi Małachowski! 40 centymetrów za nim jest Niemiec Harting.

3000 m z przeszkodami M:

20:25 Tomasz Szymkowiak zajął bardzo dobre piąte miejsce! Długo biegł na medalowej pozycji, ale w końcówce osłabł...Złoto dla Francuza Mahiedine Mekhissi-Benabbad.

20:12 Trzecia próba Małachowskiego kompletnie nieudana, ale wciąż Polak na czele.
20:03 Małachowski poprawia rekord mistrzostw Europy! 68.87 i Polak znów na czele! To jego trzeci wynik w karierze!

Sztafeta 100 metrów kobiet:

Mamy brązowy medal! Polki na trzecim miejscu! Złoto dla Ukrainy. Brawo Polki!
Czas Polek to 42.68. A oto skład drużyny brązowych medalistek: Marika Popowicz, Daria Korczyńska, Marta Jeschke, Weronika Wedler.

19:48 Małachowski rzuca 65.84 i obejmuje prowadzenie.

Sztafeta 100 metrów M:

19:27 Polacy pobiegli na miarę swoich możliwości i zajęli piąte miejsce. Złoty medal wywalczyli Francuzi! Srebro dla Niemców, a brąz dla Włochów.

Kuć, Kubaczyk, Stempel, Kryński - skład drużyny, która zajęła piąte miejsce.

19:46 Rozpoczyna się konkurs! Małachowski będzie walczył o medal. Warunki są dobre, więc liczmy na dalekie rzuty.
19:30 Śliskie koło na stadionie w Barcelonie to dla wielu zawodników poważny problem. Jednak nie dla Piotra Małachowskiego, który ma już pomysł jak zwiększyć w finałowym konkursie dyskoboli 20. mistrzostw Europy przyczepność stopy. "Napluję i rzucę" - zapowiedział Polak.

19:25 Już za dziesięć minut pierwszy finał z udziałem Polaków. Sztafeta 4x100 metrów mężczyzn.

Oto program ostatniego dnia mistrzostw świata (pogrubione finały z udziałem Polaków):

Maraton mężczyzn

12:22 Meta Zwyciężył Szwajcar Rothlin z czasem 2:15.31, drugi Martinez, ulubieniec hiszpańskiej publiczności. Na trzecim miejscu Dimitrij Safronow z Rosji. Mariusz Giżyński zajął dwunasta lokatę.

12:16 40 km Do mety pozostały dwa kilometry. Szwajcara, który wypracował dwuminutową przewagę, mistrzostwa pozbawić mógłby tylko kataklizm. Na drugim miejscu Martinez. Polak dziesiąty.

12:00 30 km Giżyński na miejscu dziesiątym, najlepszy w stawce Szwajcar ma minutę przewagi nad drugim Martinezem.

11:43 30 km W kolejnym pomiarowym punkcie Polak melduje się na siódmej pozycji.

11:37 28 km Na czele samotnie Szwajcar Rothlin. Faworyt do złota, mistrz olimpijski z Aten, Stefano Baldini, zrezygnował po godzinie i piętnastu minutach.

11:28 26 km Giżyński biegnie równo, do czołówki ma stratę minuty i sześciu sekund.

11:11 20 km. Panowie dobiegają do dwudziestego km. Najlepszemu w stawce Francuzowi Theuri zajęło to 1:07.43. Henryk Szost nabawił się kontuzji kolana, wycofuje się z biegu. Najlepszy Polak, Mariusz Giżyński jest na piętnastej pozycji.

10:45 Adam Draczyński wycofał się z biegu. Na czele Safronow.

10:30Polacy biegną w czołowej grupie. Liderem Rosjanin Jurij Abramov

10:00Panowie wystartowali, przebiegli właśnie przez plac Katalonii, pokonali dystans pięciu kilometrów. Startuje trzech Polaków: Adam Draczyński, Mariusz Giżyński, Henryk Szost.