Lekkoatletyczne ME. Dzień trzeci: Rekord Polski Trybańskiej, Bednarek bez medalu

:
Komentarze
Od?wie?
35
SESJA WIECZORNA:

W wieczornej sesji liczyliśmy szczególnie na Sylwestra Bednarka, ale Polak zdołał pokonać tylko jedną wysokość - 2,19 i zajął ostatecznie dziesiąte miejsce. Przegrał walkę z kontuzją i deszczem.

Dużo radości za to przysporzyli nam 800-metrowcy, którzy w komplecie awansowali do finału. Marcin Lewandowski był w swoim biegu drugi - z czasem 1:48.15. Adam Kszczot pobiegł szybciej - 1:47.84, ale zajął trzecie miejsce w drugim półfinale.

W piątek kolejne emocje. Zapraszamy na relację na żywo z czwartego dnia mistrzostw do Sport.pl.

Tak relacjonowaliśmy wieczorną sesję na żywo:

Sto metrów kobiet:

22:00 Złoty medal wywalczyła Niemka Verena Sailer (11.10). Srebrny Veronique Mang z Francji (11.11), a brązowy Myriam Soumare - również z Francji (11.18).

Trójskok mężczyzn:

21:30 Złoty medal wywalczył Phillips Idowu. Skoczył 17.81. Srebro Marian Oprea (17.51), a brąz Teddy Tamgho (17.45).

Dziesięciobój:

21:50 Ostateczne wyniki dziesięcioboju: Złoty medal dla Francuza Romaina Barrasa (8453 pts), srebrny dla Holendra Eelco Sintnicolaasa (8436), brąz zdobył Białorusin Andrei Krauchanka (8370). Marcin Dróżdż zajął ostatecznie 18. miejsce - 7637 pkt.
21:25 Marcin Dróżdż w biegu na 1500 metrów uzyskał czas 5:01.97. Dał on ósme miejsce w tej konkurencji.

800 metrów mężczyzn:

21:10 Adam Kszczot także w finale! Zajął w swoim biegu trzecie miejsce z czasem 1:47.84.
21:00 Marcin Lewandowski zajął w pierwszym półfinałowym biegu drugie miejsce i zobaczymy go w finale! Czas Polaka to 1:48.15 Półfinał wygrał Hiszpan Kevin Lopez czasem 1:48.11.

100 metrów kobiet:

20:40 W drugim półfinale najlepsza Niemka Verena Sailer. Jej czas trochę lepszy - 11.06
20:30 Pierwszy bieg półfinałowy wygrała Francuzka Veronique Mang. Jej czas to 11.13.

200 metrów mężczyzn:

20:05 Kamil Kryński uzyskał w drugim biegu półfinałowym czas 20.81. W jego serii dało to piąte miejsce, natomiast w klasyfikacji zbiorczej - dziesiąte.

Skok wzwyż mężczyzn:

20:15 Shustov skoczył 2,33 w pierwszej próbie i ta wysokość dała mu tytuł mistrza Europy! Drugie miejsce dla Ukhova (2,31 w najlepszej próbie), a trzecie dla Bernarda - 2,29.
20:10 Shustov także dał radę tej wysokości, ale jest drugi.
19:57 Ukhov skoczył 2,31 w drugiej próbie i objął prowadzenie.
19:35 Aleksander Shustov, Linus Thornblad, Ivan Ukhov - ci trzej panowie pokonali 2,26 w pierwszej próbie.
19:15 Przejaśnia się, bieżnia schnie, szkoda, że Polak nie będzie miał okazji skorzystać z łaskawości pogody.
19:08 Niestety - trzecia nieudana próba Polaka. Nie będzie medalu.
18:59 Dwie próby zmarnowane! Bednarek pod ścianą...
18:48 Teraz zawodników czeka walka z poprzeczką na wysokości 2,23.
18:37 Konkurs trwa. Polak w pierwszej próbie pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 2,19.
18:30 Fatalna pogoda w Barcelonie - mocno pada. Aura może przeszkodzić w rozegraniu konkursu.
18:12 O 18:30 rozpocznie się konkurs skoku wzwyż, w którym bardzo liczymy na dobry występ Sylwestra Bednarka.

18:05 W trzeciej serii rzutu oszczepem Marcin Drożdż rzucił 58.79, co daje mu trzecie miejsce w grupie A.

SESJA PORANNA:

Kapitalnie startowali Polacy w czwartkowej sesji przedpołudniowej lekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Barcelonie. Ozdobą dnia był rekord Polski Małgorzaty Trybańskiej w eliminacjach trójskoku. Polka awansowała do finału, co nie udało się Annie Jagaciak.

Pod nieobecność Anny Rogowskiej i Moniki Pyrek honoru polskiego skoku o tyczce bronili ich koledzy. Łukasz Michalski (5,65), Przemysław Czerwiński i Mateusz Didenkow (obaj po 5,60) we trzech awansowali do finału!

Bardzo miłą niespodziankę sprawił Kamil Kryński, który wszedł do półfinału biegu na 200 metrów, wyrównując rekord życiowy przy silnym przeciwnym wietrze. Sztuka ta nie udała się Piotrowi Wiaderce.

Mamy też dwóch półfinalistów na 110 m przez płotki, po tym jak obok Artura Nogi awansował także Dominik Bochenek.

Poranne starty Polaków w relacji na żywo:

Dziesięciobój
Zakończyła się ósma konkurencja, skok o tyczce. Marcin Dróżdż skoczył 4,85 co dało mu 865 punktów. Po ośmiu konkurencjach Polak jest wciąż 17. z 6369 punktami na koncie.

Eliminacje trójskoku kobiet
13:11 W kolejnych dwóch próbach Jagaciak osiągnęła 13,87 i 14,03, ale to okazało się za mało, by awansować do finału. Ta druga odległość byłaby jej rekordem życiowym, gdyby nie zbyt silny wiatr, nie pozwalający uznać tego wyniku za oficjalny rekord.

13:08 Dróżdż znów uzyskał najlepszy wynik w sezonie - 45,54 metra. Zdobył 778 punktów, co pozwoliło mu awansować na 17. pozycję w dziesięcioboju.
12:56 Marcin Dróżdż walczy w siódmej konkurencji - rzucie dyskiem. Polak po sześciu konkurencjach był 19. w gronie 24 zawodników którzy pozostali w rywalizacji.

12:47 Równolegle w drugiej grupie startuje finalistka skoku w dal, Anna Jagaciak, która pierwszy skok spaliła.
12:44 Polka jest już w finale, bo odległość kwalifikacyjna wynosiła 14:20.
12:42 Tymczasem w pierwszej próbie w eliminacjach trójskoku Małgorzata Trybańska uzyskała 14,44 m i o 17 centymetrów poprawiła rekord Polski!

Eliminacje skoku o tyczce
12:40 TRZECH POLAKÓW W FINALE SKOKU O TYCZCE!
12:39 Przemysław Czerwiński czeka na ostatni skok, a Didenkow ma już trzy zrzutki, ale nadal ma szanse na awans.
12:32 Michalski już w finale! Jako jeden z siedmiu zawodników pokonał 5,65.
12:27 Didenkow stracił drugi raz, Michalski i Czerwiński po razie. Tylko dwóch zawodników pokonało 5,65.
12:19 Tyczkarze zaczęli rywalizację na wysokości 5,65. Kto ją pokona, będzie pewny udziału w finale. Didenkow próbował jako pierwszy, ale strącił
12:07 Didenkow w drugiej próbie zaliczył 5,60. Polacy są o krok od finału!
11:59 Czerwiński w pierwszej próbie pokonał 5,60! Czekamy na drugą próbę Didenkowa.
11:54 Czerwiński pokonał w drugiej próbie 5,60. Wysokość 5,60 zaliczył już Michalski, Didenkow w pierwszej próbie strącił.

200 metrów
11:44 Wiaderek z czasem 21,20 zajmuje ostatnie miejsce w swojej serii i odpada z dalszej rywalizacji.
11:35 W trzeciej serii pobiegnie drugi z Polaków, Piotr Wiaderek 11:34 Rewelacyjny bieg Kamila Kryńskiego! Polak rezultatem 20,81 wyrównuje rekord życiowy i z drugiego miejsca wchodzi po półfinału!

11:32 Przemysław Czerwiński strącił poprzeczkę w pierwszej próbie na 5,50.
11:28 Didenkow pokonuje 5,50 w pierwszej próbie, Czerwiński jeszcze nie skakał, a Michalski opuścił tę wysokość.
11:13 Czerwiński i Didenkow opuścili wysokość 5,40, więc wszyscy trzej Polacy czekają, aż poprzeczka przeniesie się o 10 centymetrów w górę.

110 metrów przez płotki
11:08 Dominik Bochenek pobiegł w świetnym czasie 13,58, o dwie setne sekundy gorszym od rekordu życiowego, i z trzeciego miejsca wszedł do półfinału!

11:04 Michalski w pierwszym skoku pokonał 5,40.
10:55 W grupie A kilku zawodników nie może sobie poradzić z wysokością 5,30, tymczasem w grupie B poprzeczka poszła już na 5,40.

10:48 W ostatniej czwartej serii pobiegnie drugi z Polaków Dominik Bochenek.
10:46 Polak był drugi i z łatwością awansował do półfinału z czasem 13,68.
10:45 W pierwszym biegu eliminacyjnym pobiegnie Artur Noga

10:36 Przemysław Czerwiński także zaliczył 5,30 w pierwszej próbie. Teraz trójka Polaków musi poczekać na przesunięcie poprzeczki na kolejną wysokość - 5,40.

10:32 Didenkow pokonał wysokość 5,30 w pierwszej próbie.

10:28 Sześciu zawodników którzy zdecydowali się skakać 5,10 pokonało tę wysokość w pierwszej próbie. Poprzeczka w obu grupach eliminacyjnych wędruje na 5,30.

10:25 Czerwiński jednak również zacznie od 5,30. Michalski z kolei opuści nawet tę wysokość i zacznie od 5,40. Na pierwsze skoki Polaków musimy więc jeszcze chwilę zaczekać.

10:19 Didenkow i Michalski opuścili pierwszą wysokość i rozpoczną eliminacje od wysokości 5,30. Od 5,10 zacznie najbardziej doświadczony z Polaków Przemysław Czerwiński.

10:16 Pewny awans do finału da pokonanie poprzeczki na wysokości 5,65, ale skoczkowie rozpoczną rywalizację od wysokości 5,10. Jeśli 5,65 pokona mniej niż 12 zawodników, do finału zakwalifikują się kolejni z najlepszymi wynikami.

Od 10:15 rywalizować będzie tu aż trzech Polaków. Mateusz Didenkow, Łukasz Michalski i Przemysław Czerwiński spróbują udowodnić, że polska tyczka nie kończy się na Annie Rogowskiej i Monice Pyrek.

10:09 Polak przybiegł szósty, ze swoim najlepszym w tym sezonie czasem 15.18, co dało mu 828 punktów do klasyfikacji generalnej dziesięcioboju.
10:05 Dróżdż pobiegnie w pierwszym biegu. Start będzie powtórzony z powodu falstartu.
09:56 Pięć minut po dziesiątej rozpocznie się szósta konkurencja dziesięcioboju, 110 metrów przez płotki. Po pierwszym dniu Polak Marcin Dróżdż jest 22. w stawce 26 zawodników.

9:52 Witamy w relacji z trzeciego dnia lekkoatletycznych Mistrzostw europy z Barcelony. W środę pierwszy medal zdobyła Joanna Wiśniewska. Dziś zapowiada się medalowa przerwa, chyba że miłą niespodziankę sprawi startujący z kontuzją kolana Sylwester Bednarek w skoku wzwyż.