Lekkoatletyczne ME: Świetne wyniki Polaków w eliminacjach. RELACJA

Od?wie?
null
65
Tak relacjonowaliśmy dzień

21:41 Bieg na 10000 m Wygrał Brytyjczyk Mo Farah z czasem 28:24. Drugi był Brytyjczyk Thompson, a trzeci Włoch Meucci. Polak Marcin Chabowski skończył zawody na 11. miejscu.

21:07 Bieg na 10000 m Ruszyli do finałowego biegu. W stawce jest Polak Marcin Chabowski.

20:52 Eliminacje skoku wzwyż Żaden z reprezentantów Polski nie zaliczył wysokości 2,26. ale w finale zobaczymy Bednarka, który dostał się tam skacząc wysokość o trzy centymetry niższą. Theiner miał jedną spaloną próbę za dużo, choć też zaliczył wysokość 2,23.

20:44 Eliminacje 800 m kobiet W finale zabraknie Angeliki Cichockiej. Polka w swoim biegu zajęła szóste miejsce z czasem 2:01.17. To jej rekord życiowy, ale za mało do awansu.

20:41 Eliminacje skoku wzwyż Owczarek już nie skacze. Przed Theinerem i Bednarkiem wysokość 2,26.

20:36 Białorusinka Nadieżda Ostapczuk została mistrzynią Europy w pchnięciu kulą. Złoto wywalczyła wynikiem 20.48 m. Tyle rzuciiła w ostatniej próbie. Srebro dla jej rodaczki Natalii Michniewicz (19.53) a brąz dla Rosjanki Anny Awdiejewej (19.39).

20:17 Eliminacje skoku wzwyż Bednarek i Theiner zaliczyli w drugich próbach wysokość 2,23. Owczarek cały czas próbuje.

20:10 Eliminacje 800 m kobiet Ruszają półfinały. W trzecim biegu wystartuje Polka Angelika Cichocka.

20:03 Eliminacje skoku wzwyż Niestety wszyscy trzej Polacy strącili poprzeczkę na wysokości 2,23.

19:53 Eliminacje skoku wzwyż Wszyscy Polacy zaliczyli wysokość 2,19, choć Wojciech Theiner musiał dwa razy podchodzić do tej wysokości.

19:48 Eliminacje biegu na 100 m. Piąty bieg Wielki rywal Chambersa Francuz Christophe Lemettre pobiegł szybciej - 10.19. A Polak Dariusz Kuć był piąty z czasem 10.53. Kwalifikowało się czterech pierwszych, ale Kuć i biegnący w trzecim biegu Stempel awansowali do kolejnej fazy z czasami.

19:40 Eliminacje biegu na 100 m. Trzeci bieg Paweł Stempel był piąty w swoim biegu. Czas - 10.58.

19:38 Rozpoczyna się konkurs pchnięcia kulą kobiet.

19:30 Eliminacje skoku wzwyż Sylwester Bednarek skoczył 2,15 w dresach.

19:21 Eliminacje skoku wzwyż Wszyscy trzej Polacy pokonali pierwszą wysokość - 2,10 m. Kwalifikację uzyskają ci, którzy skoczą 2,28.

19:19 Eliminacje biegu na 100 m. Pierwszy bieg Rafał Kubaczyk zajął trzecie miejsce w swoim biegu eliminacyjnym i z czasem 10.51 awansował do kolejnej rundy. Wygrał, z czasem 10.21 Brytyjczyk Dwain Chambers.

19:09 A za moment początek kwalifikacji do finałowego konkursu skoku wzwyż. Startuje trzech Polaków. Brązowy medalista MŚ Sylwester Bednarek, a także Konrad Owczarek i Wojciech Theiner.

19:07 Rozpoczęły się kwalifikacje rzutu oszczepem kobiet. W grupie A nie ma Polki.

18:54 W sesji popołudniowej na kibiców czekają m.in. eliminacje biegów na 100 m i dwa finały - pchnięcie kulą kobiet i bieg na 10000 m mężczyzn.

Eliminacje rzutu dyskiem kobiet. Druga grupa:

14:17 Ależ pech Żanety Glanc. Rzuciła 57,50 i zajęła 13 miejsce...tuż za premiowaną awansem dwunastką. W finale jest za to Wioletta Potępa oraz Joanna Wiśniewska, która była czwarta w pierwszej grupie eliminacyjnej.

14:15 Potępa rzuca 60.45. Jest minimum!

14:10 56,91 - to wynik rzutu Wioletty Potępy. Daje jej to dziesiąte miejsce w łącznej klasyfikacji obu grup. A Żaneta Glanc spaliła drugą próbę...

13:59 Wioletta Potępa spaliła pierwszy rzut. Przed nią jeszcze dwie próby.
Żaneta Glanc także spaliła...trudny początek.

Eliminacje skoku w dal kobiet:

13:20 Anna Jagaciak z rekordem życiowym zajęła trzecie miejsce w eliminacjach. Rewelacyjny wynik.

Eliminacje rzutu dyskiem kobiet:

13:10 Joanna Wiśniewska nie poprawiła już rezultatu. Zajęła czwarte miejsce w grupie i musi czekać na wyniki drugiej grupy. Do finału awansuje 12 zawodniczek.

12:50 W rzucie dyskiem czekają nas emocje za sprawą Joanny Wiśniewskiej.

58.93 - to wynik Polki. Nie osiągnęła minimum, ale zajmuje drugie miejsce w swojej grupie.

12:40 Polka skoczyła 6,42 i zajmuje aktualnie piąte miejsce.

W drugiej próbie Anna Jagaciak pobiła rekord życiowy! 6,74! Polka ma awans do finału!

12:34 Trwają eliminacje skoku w dal. Polskę reprezentuje Anna Jagaciak.

12:00 Do relacji na żywo wrócimy za pół godziny. Aktualnie w Barcelonie przerwa w zawodach.

Eliminacje rzutu młotem. Druga grupa:

11:50 Kondratowicz, mimo że nie uzyskał minimum, awansował z 10 wynikiem do finału rzutu młotem! Zatem wśród dwunastu finalistów będziemy mieli dwóch Polaków.

Eliminacje 400. metrów mężczyzn:

11:32 Bieg numer pięć: Kozłowski z trzecim czasem piątego biegu - 45.97.
Wszyscy trzej Polacy w półfinałach!

11:27 Bieg numer cztery: Klimczak zajął czwarte miejsce i awansował do półfinału - czas 46.81.

11:22 Wojciech Kondratowicz uzyskał w pierwszej próbie eliminacyjnej 74,22. Minimum nie ma, ale to dobry wynik.

11:05 Marcin Marciniszyn zajął w drugim biegu eliminacyjnym trzecie miejsce i awansował do półfinału!

Eliminacje 400. metrów przez płotki kobiet:

10:24 Marzena Kościelniak pobiła w swoim biegu eliminacyjnym rekord życiowy! Zajęła czwarte miejsce i dzięki dobremu czasowi awansowała do półfinału. Jej wynik to 56,52.

Eliminacje rzutu młotem. Pierwsza grupa:

9:45 Szymon Ziółkowski już w pierwszym rzucie zapewnił sobie awans do finału - 75.75!

Ziółkowski zajął drugie miejsce za Węgrem Parsem - 76,48.

Chód na 20 kilometrów:

Rafał Augustyn, Jakub Jelonek i Dawid Tomala - ci trzej chodziarze rozpoczęli serię polskich startów w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Barcelonie. W chodzie na 20 kilometrów najlepiej wypadł Jelonek, który zajął ósme miejsce. Mistrzem Europy został Rosjanin Jemielianow.

9:33 Dawid Tomala 19. Czas - 1:25:50.

9:32 Rafał Augustyn na 10. miejscu. Czas 1:22:40.

9:31 Jakub Jelonek na ósmym miejscu. Czas 1:22:24.

9:30 Drugie miejsce dla Alexa Schwazera, a trzecie dla Joao Vieiry.

9:25 Rosjanin Jemielianow zdobywa mistrzostwo Europy! Czas 1:20.10. Pierwszy złoty medal dla Rosji.

9:08 Białorusin Dzianis Simanowicz zdyskwalifikowany za trzy czerwone kartki. Na czele stawki dalej Rosjanin. Polacy nie liczą się w walce o medale.

8:50 Jemielianow znów ucieka - ma 20 metrów przewagi. Musi jednak uważać na ostrzeżenia.

8:42 Zaczynają się ostrzeżenia za tzw. podbieganie. Ma je już między innymi Jemielianow.

8:38 Dwóch liderów już dogonionych. Teraz prowadzi grupka kilkunastu chodziarzy.

8:31 Na czele Schwazer i Jemielianow.

8:30 Rafał Augustyn wciąż w okolicach 20. miejsca. Pozostali Polacy nie maja już raczej szans na miejsca punktowane.

8:20 Grupa się rozciąga. Na czele Schwazer. Polacy są w trzeciej grupie za liderem - Augustyn ma około 20. sekund straty.

8:12 Na czele faworyt Alex Schwazer.

8:10 Trzech chodziarzy ucieka grupie. Nie ma wśród nich Polaków.