Diamentowa Liga w Oslo. Piąte miejsca Majewskiego i Cichockiej [ZAPIS RELACJI]

• środa, 11 czerwca 2014
  • KONIEC MECZU

Bez błysku startowali Polacy w środę w Oslo. Piąte miejsca zajęli Tomasz Majewski w pchnięciu kulą i Angelika Cichocka na 800 metrów. W skoku wzwyż Justyna Kasprzycka była siódma a Kamila Lićwinko ósma. W rzucie dyskiem Żaneta Glanc była ósma, a Łukasz Parszczyński finiszował w biegu na 3000 metrów z przeszkodami jako jedenasty.

• Skok wzwyż. Żadna z zawodniczek nie pokonała wysokości 2.01 więc konkurs wygrała Maria Kuczina przed Blanką Vlasić. Siódma była Justyna Kasprzycka a ósma Kamila Lićwinko - obie po 1.90.

• Skok wzwyż. Kuczina skończyła 1.98 w drugiej próbie a Vlasić w trzeciej. Simić odpadła.

• Skok wzwyż. W konkursie zostały już tylko Simić, Kuczina i Vlasić. Pozostałe nie uporały się z wysokością 1.95.

• Skok wzwyż. Maria Kuczina w trzeciej próbie pokonała 1.95. Kasprzyckiej i Lićwinko się nie udało i kończą na pozycjach 7. i 8. z wynikiem 1.90, o 9 centymetrów niższym od współdzielonego przez nie rekordu kraju.

• Skok wzwyż. Lićwinko też strąciła 1.95 po raz drugi.

• Skok wzwyż. Kasprzycka drugi raz zrzuciła na 1.95.

• Skok wzwyż. Simić skoczyła, reszta powtarza, tak to wygląda:

• Skok wzwyż. Lićwinko też strąciła poprzeczkę na 1.95, podobnie jak cztery inne zawodniczki. Na razie skoczyć udało się tylko Simić.

• Skok wzwyż. Zostały nam emocje związane ze startem dwóch Polek. 1.95 w pierwszej próbie skoczyła na razie tylko Chorwatka ana Simić. Kasprzycka pierwsze podejście strąciła, a Lićwinko czeka na swoją kolej.

• Pchnięcie kulą. Konkurs wygrał Amerykanin Joe Kovacs (21.14) przed Niemcem Davidem Storlem (21.08) i swoim rodakiem Reese Hoffą (21.07). Majewski zajął piąte miejsce z wynikiem 20.22.

• Skok wzwyż. Kasprzycka i Lićwinko pokonały 1.90 ale w trzecich próbach, podobnie jak Rosjanka Maria Kuczina. Pięć zawodniczek z Blanką Vlasić i Anną Cziczerową jest wciąż bez zrzutki a Levern Spencer już odpadła. Za chwilę wysokość 1.95.

• 800 metrów. Wyniki biegu

• 800 metrów. Wygrała Kenijka Eunice Jepkoech Sum czasem 1:59.02, Cichocka finiszowała piąta.

Angelika Cichocka

• Pchnięcie kulą. Majewski w piątej próbie uzyskał 19.91 a w ostatniej 20.22 i jest czwarty, ale musi poczekać na pchnięcia rywali, którzy mogą go jeszcze wyprzedzić.

• 800 metrów. Bardzo mocna obsada biegu na 800 m z Angeliką Cichocką.

• 3000 m z przeszkodami. Wygrał Kenijczyk Jairus Kipchoge Birech z rekordem życiowym i najszybszym w tym roku wynikiem na świecie 8:02.37. Parszczyński był 11. z czasem 8:35.56 - minimum na ME więc nie zdobył.

• Skok wzwyż. Kasprzycka zepsuła pierwszy skok na 1.90, Lićwinko jeszcze nie skakała.

• Pchnięcie kulą. Majewski bez błysku. Polak w czwartej próbie pchnął na 19.66, wciąż jest szósty.

• 400 m ppł. Wygrała Jamajka Kaliese Spencer minimalnie wyprzedzając Kemi Adekoya z Bahrajnu.

• 3000 m z przeszkodami. Zaczął się bieg z udziałem Łukasza Parszczyńskiego. Polak biegnie po minimum na mistrzostwa Europy (8:25.00).

• Skok wzwyż. Kasprzycka w pierwszej próbie pokonała 1.85, Lićwinko strąciła, ale w drugiej próbie się udało. Przed dziewiątką zawodniczek teraz 1.90.

• Pchnięcie kulą. Majewski po spaleniu dwóch prób uzyskał w trzeciej 19.42 i jest szósty. Prowadzi Joe Kovacs (21.14) przed Reese Hoffą (21.07).

• Skok wzwyż. A oto Polki:

Kamila Lićwinko

Justyna Kasprzycka

• Skok wzwyż. Panie zaczęły od wysokości 1.80. Siedem zawodniczek skoczyło w pierwszej próbie w tym Justyna Kasprzycka i Kamila Lićwinko, a Levern Spencer i Anna Cziczerowa zaczną od wyższych wysokości.

• Pchnięcie kulą. Tomasz Majewski w pierwszej próbie spalił. Prowadzi Reese Hoffa wynikiem 20.69.

• 400 m ppł. Bieg nie zaliczany do klasyfikacji Diamentowej Ligi wygrał rekordzista świata... w dziesięcioboju, Amerykanin Ashton Eaton czasem 49.16.

• Skok wzwyż. Od 19.55 skakać będą Kamila Lićwinko i Justyna Kasprzycka. Oto pełna lista startowa:

• Skok o tyczce. 5.47 pokonał w pierwszej próbie na razie jedynie Brazylijczyk Thiago Braz. W Oslo ładna pogoda, w sam raz dla lekkoatletów i... truskawek.

• Trójskok. Zakończyła się rywalizacja, w ostatniej próbie poprawił się Will Claye i to on wygrał konkurs wynikiem 17.41.

1. Will Claye (USA) 17.41

2. Christian Taylor (USA) 17.12

3. Ernesto Reve (Kuba) 16.96

• PILNE

Pchnięcie kulą. Wreszcie coś wiadomo. Jest problem z kołem, z którego mają pchać zawodnicy. Kulomioci poszli na ponowną rozgrzewkę.

• Skok o tyczce. Tu także nie ma Polaków. Poprzeczka na razie na wysokości 5.32, pokonało ją sześciu ze startujących dziesięciu zawodników.

• Trójskok. Kończy się konkurs trójskoku. Przed ostatnią serią prowadzi Amerykanin Christian Taylor wynikiem 17.15. Polacy nie startują.

• Rywalami Tomasz Majewskiego w pchnięciu kulą będą między innymi: lider list światowych w tym sezonie Amerykanin Christian Cantwell (21.85), oraz jego rodacy Reese Hoffa (w tym sezonie 21.64) i Joe Kovacs (21.52).

Najlepszy wynik Majewskiego w tym sezonie to 21.04. Polak ma już zapewniony start w ME w Zurychu (12-17 sierpnia).

• Konkurencje z udziałem Polaków:

18.50 - pchnięcie kulą (Tomasz Majewski)

19.55 - skok wzwyż (Kamila Lićwinko i Justyna Kasprzycka)

20.15 - 3000 m z przeszkodami (Łukasz Parszczyński)

20.30 - 800 metrów (Angelika Cichocka)

• Zakończyła się już pierwsza konkurencja z udziałem Polki. Żaneta Glanc rzuciła dyskiem jedynie 59,31 m i zajęła ósme miejsce w gronie dziewięciu zawodniczek. Nie wypełniła też minimum PZLA na start w ME w Zurychu (61,50 m). Wygrała Chorwatka Sandra Perković wynikiem 67,17.