:
Komentarze
Od?wie?
26
Adam Kszczot z czasem 1.49,16 zajął czwarte miejsce w biegu na 800 metrów. Złoty medal wywalczył Etiopczyk Mohammed Aman - 1.48,36. To dość duże rozczarowanie, zwłaszcza jeśli popatrzymy na tegoroczne światową listę wyników, na której Polak widnieje z najlepszym czasem.

Szóste miejsce w biegu na 3000 zajęła Lidia Chojecka. Zawodniczka Pogoni Siedlce pokonała dystans w 8.56,86. Zwyciężyła Kenijka Hellen Onsando Obiri wynikiem 8.37,16.

Słabo w finale 60 metrów przez płotki spisał się także Artur Noga, który na metę przybiegł jako ostatni. Złoty medal zdobył Amerykanin Aries Merritt (jego czas to 7,44).

Ostatnią nadzieją Polaków na medal była sztafeta 4x400 metrów. Przez dużą część rywalizacji wszystko szło zgodnie z planem - nasi reprezentanci biegli na trzecim miejscu, wyprzedzając Rosjan. Podczas ostatniej zmiany Łukasz Krawczuk został potrącony przez przeciwnika i zgubił pałeczkę, ostatecznie zaprzepaszczając szansę na podium. Wygrali Amerykanie, ale ostatecznie zostali zdyskwalifikowani, złoty medal zdobyli więc Brytyjczycy.

- Być może złożymy protest, ale czekamy na filmową analizę biegu. Wydaje się, że Rosjanin wytrącił Krawczukowi na ostatniej zmianie pałeczkę - poinformował po biegu dyrektor sportowy PZLA Piotr Haczek.

Jedyny medal dla Polski zdobył w Stambule niezawodny Tomasz Majewski. W stojącym na świetnym poziomie finale pchnięcia kulą Majewski trzy razy poprawiał własny halowy rekord kraju - najpierw o 8 cm na 21,28 m, potem na 21,65 m, a wreszcie na 21,72 m. Niesamowity Storl osiągnął jednak 21,88 m, ale Whiting był jeszcze lepszy - rzucił równe 22 m. - Jestem szczęśliwy, choć mam tylko brązowy medal, ale wywalczony w konkursie, stojącym na najwyższym poziomie w historii tej imprezy IAAF - mówił po pasjonującym polski kulomiot.

Polacy zajęli w klasyfikacji medalowej 26. miejsce (ex aequo z Litwą i Kubą). Najwięcej medali zdobyli Amerykanie (17 - 9 złotych, 3 srebrne i 5 brązowych). Dalej uplasowały się reprezentacje Wielkiej Brytanii i Etiopii.

Tak relacjonowaliśmy na żywo niedzielne zmagania:

Wyniki finału 4X400 metrów (aktualizacja - Amerykanie zostali zdyskwalifikowani)
1. Wielka Brytania (C. Williams,N. Levine,M. Bingham,R. Buck) 3:04.72
2. Trynidad i Tobago (L. Gordon,R. Quow,J. Richards,J. Solomon) 3:06.85
3. Rosja (S. Petukov,V. Krugliakov,S. Golubev,V. Frolov) 3:07.35
4. Hiszpania (M. Ujakpor,D. Testa,S. Garcia,X. Carrion) 3:10.01
5. Polska (J.Krzewina/M.Marciniszyn/G.Sobiński/Ł.Krawczuk) 3:11.86
6. USA (F. Wright,C. Smith,M. Mitchell,G. Roberts) - dyskwalifikacja

16:45 Przez cały bieg utrzymywaliśmy się na trzecim miejscu - niestety tuż po ostatniej zmianie, Łukasz Krawczuk zgubił pałeczkę. Walkę o trzecie miejsce wygrał reprezentant Trynidadu i Tobago, który wyprzedził Rosjanina.

Polacy zgubili pałeczkę! Amerykanie ze złotym medalem (3.03.94), dalej Wielka Brytania i Trynidad i Tobago. AKTUALIZACJA (17.40): Złoty medal zdobyli Brytyjczycy, Amerykanie zostali zdyskwalifikowani i ostatecznie wylądowali na ostatniej pozycji.

Polacy biegną na trzecim miejscu. Jest dobrze!

16:40 Sztafety już na bieżni. Za chwilę ostatni tego dnia finał! Faworytami są Amerykanie, jak pobiegną Polacy?

16:30 Już za chwilę finał sztafet męskiej 4x400. Polacy rozpoczną bieg na czwartym torze. Jako pierwszy wystartuje Jakub Krzewina.

8. Artur Noga (POL) 7.74

16:22 Aries Merritt mistrzem świata na 60 metrów przez płotki! Jego czas to 7.44. Artur Noga zajął ostatnie ósme miejsce.

16:14 Lista startowa finału na 60 metrów: Artur Noga, Konstantin Shabanov, Xiang Liu, Aries Merritt, Andrew Pozzi, Pascal Martinot-Lagarde, Emanuele Abate, Lehann Fourie

16:13 Trwa dekoracja medalistów w biegu na 3 kilometry (złoto dla Bernarda Lagata). Za chwilę finał 60 metrów z udziałem Nogi.

16:08 W sprincie pań wygrywa Veronica Campbell - Brown! Wyniki:

1. Veronica Campbell - Brown 7.01
2. Murielle Ahoure 7.04
3. Tianna Madison 7.09
4. Barbara Pierre 7.14
5. Chandra Sturrup 7.19

15:58 W Stambule trwa dekoracja 800-metrowców, na podium niestety nie ma Adama Kszczota.

15:51 Skok o tyczce kobiet: Nie udał się Isinbajewej atak na 5.02. Rosjanka kończy konkurs ze złotym medalem i wynikiem 4.80. Medale:

3 Rosja 3:29.55

15:45 Jelena Isinbajewa atakuje rekord świata w skoku o tyczce.

15:24 NIE MA MEDALU ADAMA KSZCZOTA! Bardzo wolne pierwsze 200 metrów, Polak zaniepokojony takim rozwojem spraw wyszedł na prowadzenie, ale najwyraźniej kosztowało go to zbyt wiele sił, bo na ostatnich 100 metrach z pierwszego miejsca spadł na czwarte. Wyprzedzili go Mohammed Aman, Jakub Holusa i Andrew Osagie. Medale:

1. Mohammed Aman (Etiopia) 1:48.36
2. Jakub Holusa (Czechy) 1:48.62
3. Andrew Osagie (W. Brytania) 1:48.92
4. Adam Kszczot (Polska) 1:49.16

15:20 Już za chwilę finał 800 metrów mężczyzn z udziałem Adama Kszczota!

15:03 3000 metrów kobiet:

Piękny bieg Hellen Onsando Obiri z Kenii - na 150 metrów przed metą zaatakowała faworyzowaną Etiopkę Meseret Defar i na metę wpadła z dużą przewagą. Lidia Chojecka pobiegła na miarę swoich możliwości - osiągnęła wynik zbliżony do najlepszego w tym roku i zajęła szóste miejsce. Medale:

1. Hellen Onsando Obiri (Kenia) 8:37.16
2. Meseret Defar (Etiopia) 8:38.26
3. Gelete Burka (Etiopia) 8:40.18
...
6. Lidia Chojecka (Polska) 8:56.86

14:50 3000 metrów kobiet:

Przed nami pierwszy dziś finał z udziałem naszego reprezentanta - na stracie Lidia Chojecka.

14:40 800 metrów kobiet:
Za nami przedsmak emocji, które czekają nas w biegu panów na 800 metrów. W rywalizacji pań wspaniale pobiegła Pamela Jelimo, która zdobyła złoto czasem 1:58.83. To najlepszy wynik w tym roku. Medale:

14:00 Artur noga w finale!

Polak w półfinale 60 metrów przez płotki zajął czwarte miejsce z czasem 7.68 i pobiegnie w biegu decydującym o medalach o godzinie 16:20.