HMŚ w lekkoatletyce. Brąz Majewskiego, Tymińska czwarta, awans Cichockiej

Relacja
Komentarze
Tabela
Od?wie?
29
Wspaniały finał pchnięcia kulą. Majewski trzy razy poprawiał własny halowy rekord kraju - najpierw o 8 cm na 21,28 m, potem na 21,65 m, a wreszcie na 21,72 m. Niesamowity Storl osiągnął 21,88 m, ale Whiting był jeszcze lepszy - rzucił równe 22 m.

Świetnie zaprezentowała się Karolina Tymińska, która w pięcioboju zajęła czwartą pozycję. W ostatniej konkurencji, biegu na 800 m, prowadziła i przegrała z Jessiką Ennis na ostatnich metrach. Natalia Dobrynska zdobyła jednak złoty medal, zostają pierwszą zawodniczką w historii, która przekroczyła 5000 pkt.

Na początku sesji dobrze zaprezentowała się Angelika Cichocka, która awansowała do finału biegu na 1500 m jako lucky loserka.


Tak relacjonowaliśmy na żywo:


19:06 Podsumujmy występ Majewskiego: jeden przyzwoity rzut, dwa spalone, trzy halowe rekordy Polski.


19:05 Storl spalił po raz czwarty, a więc zadowoli się srebrem. Złoto dla Whitinga!


19:04 Brązowy medal dla Tomasza Majewskiego. Polak spalił po raz drugi.


19:03 21,98 m Whitinga! Mało brakowało, a jeszcze by się poprawił! To pewnie będzie złoto.


19:02 Hoffa rzucił bardzo daleko, ale spalił! A zatem nic nie zabierze już Majewskiemu medalu. Zaraz zobaczymy, jakiego.


19:00 Pierwsza połowa ostatniej serii bez rewelacji. Emocje zaczną się za chwilę.


18:58 Storl spalił próbę. Za chwilę ostatnia szansa, żeby wyprzedzić Whitinga.


18:57 A Majewski poprawia rekord Polski po raz trzeci! 21,72 m! To jednak oznacza, że pozostaje też trzeci w konkursie.


18:55 22 m Whitinga! To daje mu prowadzenie w konkursie!


18:53 Hoffa znowu spalił, znowu nie wskoczy na podium. Czas na Whitinga i na Majewskiego.


18:51 Karolina Tymińska zajęła czwarte miejsce w pięcioboju. Jej wynik to 4725 pkt - o 77 mniej od brązowej medalistki. Dobrynska wygrała z Ennis 48 pkt - miała 5013 pkt.


18:49 Whiting 21,16 m, Majewski 20,98 m. A więc sytuacja na tymczasowym podium się nie zmienia. Storl, Majewski, Whiting, który jest lepszy od Hoffy o 0,04 m.


18:47 Smith, Sidorow, Hoffa - palą pod rząd czwartą próbę. Czas na Whitinga, potem Majewski.


18:43 W trzeciej próbie tylko jeden zawodnik spalił. Niestety, był to Tomasz Majewski. Inni osiągnęli jednak słaby wyniki. Polak wciąż "srebrny".


18:41 Czas Ennis - 2:08,09 s. Czas Tymińskiej - 2:08,25 s. Dobrynska była trzecia.


18:39 Jessica Ennis wyprzedziła Tymińską na ostatnich metrach! Wspaniały bieg, Karolina Tymińska poprawia swój rekord życiowy. Złoto zdobywa jednak Ukrainka Natalia Dobrynska, która poprawia rekord świata, będąc pierwszą zawodniczką, która przekroczyła 5 tys. pkt - 13 pkt.


18:34 Rozpoczyna się trzecia seria konkursu. A już za dwie minuty Karolina Tymińska w ramach pięcioboju pobiegnie na 800 m.


18:30 W tej rundzie nikt nie był lepszy od Majewskiego. Ale 21,88 m Storla z pierwszej serii ciągle jest wynikiem lepszym.


18:28 Jeszcze nowszy halowy rekord Polski w wykonaniu Tomasz Majewskiego! 21,65 m!


18:26 Hoffa teraz 21,55 m. Za chwilę Majewski!


18:24 W drugiej serii Storl spalił! Już drugą spaloną próbę zanotował też Smith.


18:21 W pierwszej serii lepiej od Polaka zaprezentowało się dwóch zawodników - Whiting rzucił na odległość 21,59 m, a Storl 21,88 m.


18:18 Tomasz Majewski osiągnął wynik 21,28 m. Poprawił własny halowy rekord Polski o osiem cm!


18:15 No i panowie ustawiają się do swoich rzutów.


18:10 Trwają eliminacje biegu na 3000 m panów, a my już zacieramy ręce na występ Tomasza Majewskiego. Już za pięć minut.


18:05 I wspaniała informacja sprzed chwili - Angelika Cichocka z czasem 4:09,5 s awansowała do finału biegu na 1500 m! Polka przeszła półfinał jako lucky loserka, jej bieg był szybszy.


18:00 Za kwadrans Majewski rozpocznie walkę o złoto w pchnięciu kulą. Tymczasem pierwszym startem Polaków w popołudniowej sesji był kolejny występ Karoliny Tymińskiej. Pięcioboistki tym razem skakały w dal. Tymińska była trzecia ze swoim najlepszym wynikiem 6,49 m. Po czterech konkurencjach jest siódma.


-
Komentarze (11)
HMŚ w lekkoatletyce. Brąz Majewskiego, Tymińska czwarta, awans Cichockiej
Zaloguj się
 • bukaj22

  Oceniono 6 razy 6

  Wielkie gratulacje dla Majewskiego ! Świetny wynik i medal.

  Tymińska też się świetnie zaprezentowała. Tuż za podium , to jest coś.

  Trzymam kciuki za resztę naszych lekkoatletów. :}

 • asterix11

  Oceniono 3 razy 3

  Ja zawsze myślałem ze to pchniecie kulą....niestety "myliłem się" i kule się RZUCA.

 • spectator_zm

  Oceniono 2 razy 2

  Taki medal, mimo że "tylko" brązowy, ma czasami wartość większą, niż złoty. Został zdobyty po nieprawdopodobnej walce w nieprawdopodobnie wysokim poziomie konkursu i nikt, żaden choć odrobinę mający pojęcie o sporcie kibic, nie może Tomkowi niczego zarzucić.
  Z niecierpliwością oczekuję olimpijskiego konkursu w pchnięciu kulą. To będzie prawdziwy hit, dla polskich kibiców, nie tylko miłośników lekkiej atletyki...

 • Gość: miszcz

  Oceniono 1 raz 1

  Właśnie! Trzeba rzucic najdalej, a skoro Hoffa tego nie potrafi, to cóż. Co z tego, że ma fantastyczny rekord życiowy. Za to medali się nie dostaje. Trzeba pokazac to, co najlepsze właśnie w finale imprezy wysokiej rangi. Najwyraźniej Hoffa tego nie potrafi. MŚ, IO czy ME rządzą się własnymi prawami. Wyniki przed nie mają znaczenia. Ważne jest to, co się zrobi tu i teraz! Nie pisz więc, że Tomek to farciarz. Potrafi przygotowac się na najważniejszą imprezę, miota ślizgiem, a więc stylem tak na prawdę o mniejszym potencjale rzutu. Brawo Panie Tomku! To dobry znak! Po LONDYN!!! :))

 • stradow

  0

  pismak niedouczony, albo zatrudniony przez rodzine.w lekkiej atletyce uprawia sie 4 dyscypliny zwane miotami.1 rzut mlotem. 2 rzut dyskiem. 3 rzut oszczepem. 4 pchniecie kula. konkurs w Istambule byl rewelacyjny. gratulacje dla Majewskiego, trzymamy kciuki i czekamy na olimpiade. pismakowi po premi i do nauki. stradow

 • Gość: ef

  0

  nie bo kulą się miota ;)

 • jameskajko

  Oceniono 5 razy -1

  Napiszę Wam jeszcze raz żebyście czasami orgazmu nie dostali. W roku olimpijskim żaden sportowiec , który liczy na medal na IO nie pojedzie w środku przygotowań na MŚ w hali. Obsada tych MŚ jest słabiutka, trzeci ,a nawet czwarty garnitur. PZLA doskonale o tym wie i brak medali na IO chce przysłonić "osiągnięciami" na tych pożal się Boże mistrzostwach. Sytuację można porównać do ME siatkarzy i siatkarek , które niestety odbywają się w środku przygotowań do IO. Wszystkie poważne ekipy traktują tę imprezę rozrywkowo , tylko takie słabiaki jak Polacy szukają tam namiastki sukcesu. Nasze damy były dwa razy mistrzyniami starego kontynentu , wystarczy jednak spojrzeć na osiągnięcia tej samej drużyny na MŚ , czy IO i wychodzi cała prawda o rzeczywistym poziomie tej drużyny.

 • jameskajko

  Oceniono 12 razy -6

  Pan Tomasz to wyjątkowy farciarz. Zawodnik który nigdy nie przekroczył 22 metrów zdobył sporo medali. I tutaj szczęście bardzo mu pomogło , bo Hoffa miał duży rozrzut , a w ostatnim rzucie spalił , choć wyrzucił by Majewskiego tym rzutem z podium. Poza tym nie startowali Cantwell . Michniewicz, Armstrong, Nelson, Martin, Na Igrzyskach Pan Tomasz będzie miał problem żeby wejść do finału. Tam 22 metry rzuci pierwsza ósemka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Nie znaleziono tabeli dla tego wydarzenia

Trwa wczytywanie...
Nie znaleziono terminarza dla tego wydarzenia