Lekkoatletyka. Tyson Gay nie wystąpi na MŚ w biegu na 100m

Amerykański sprinter Tyson Gay nie wystąpił z powodu kontuzji w lekkoatletycznych mistrzostwach USA. Oznacza to, że nie zdobył kwalifikacji na sierpniowe MŚ w lekkoatletyce w koreańskim Daegu.
Gay, który w tym roku osiągnął najlepszy rezultat na świecie na 100 metrów (9,79 s), miał w Daegu rywalizować z rekordzistą świata, Jamajczykiem Usainem Boltem. Jednak podczas mistrzostw USA z powodu kontuzji zrezygnował z występu przed biegiem półfinałowym na 100m.

Mistrzem USA został Walter Dix (9,94 s), drugi był Justin Gatlin (9,95 s), a trzeci Michael Rodgers (9,99). To oni w sierpniu będą reprezentować USA na mistrzostwach świata w Daegu,

- Tyson musiał zrezygnować z biegu na 100 metrów. Nie był nawet w stanie uczestniczyć w rozgrzewce z powodu bólu prawego biodra - powiedział menedżer zawodnika Mark Wetmore. Potwierdził on również, że jest to ta sama kontuzja, która doskwiera zawodnikowi od kilku miesięcy.

Tyson Gay, od zdobycia tytułów mistrza świata w Osace w 2007 roku na 100 i 200 metrów, ciągle zmaga się z kontuzjami.

W 2008 roku doznał kontuzji podczas amerykańskich eliminacji do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w biegu na 200 metrów, a na samych igrzyskach nie awansował nawet do finału biegu na 100m.

Rekord życiowy Gay'a (9,69 s) pozwala mu być drugim sprinterem w historii. Rekord świata (9,58 s) należy do Usaina Bolta.

Jeśli rehabilitacja Amerykanina przebiegnie sprawnie będzie miał on jeszcze szanse wystąpić na MŚ w biegu sztafetowym 4x100m.

Marlene Ottey » chce pobiec na igrzyskach