Pierwsza od dwóch lat porażka Bolta

Amerykański sprinter Tyson Gay wygrał bieg na 100 metrów w mityngu Diamentowej Ligi w Sztokholmie, w finale pokonał mistrza olimpijskiego i mistrza świata Usaina Bolta. Była pierwsza porażka Jamaiczyka od dwóch lat.
Baw się z nami w Wygraj Ligę! Wygraj 20 000 zł!

Tyson Gay jest mistrzem świata z 2007 roku. 27-letni Amerykanin dobiegł do mety w czasie 9.84 sekundy, wyprzedzając rekordzistę świata o 13 setnych sekundy. Bieg poprzedziły także dwa falstarty.

Bolt wygrał po trzy medale na mistrzostwach świata 2009 i Igrzyskach Olimpijskich 2008, ostatnio pokonał go rodak Asafa Powell - również w stolicy Szwecji.

Powell nie pobiegł w tym roku w Sztokholmie z powodu obaw o kontuzję, trzej najszybsi biegacze świata jeszcze nie spotkali się na bieżni w tym sezonie.

- Czasem miewa się lepsze i gorsze dni - dziś był właśnie jeden z nich - skomentował swoją porażkę Bolt dla BBC. - Musze popracować nad swoją formą. Dobrze wystartowałem, ale dalej już nie miałem takiej mocy. Tyson był lepszy, jest w lepszej formie niż ja.

Gay był zadowolony z biegu, chociaż nie pobił najlepszego wyniku w tym sezonie, który wynosi 9.82 sekundy ustanowiony przez Powella i Bolta.

- To jest fajne uczucie. Czekam na dzień, w którym obaj będziemy w 100-procentowej formie, a na bieżni dołączy do nas także Asafa - powiedział Gay.

W cyklu Ligi Diamentowej pozostały jeszcze trzy mityngi - w Londynie, Zurychu i Brukseli.

Lewandowski potwierdza formę w Sztokholmie »