Diamentowa Liga. Rogowska trzecia Dausze

Anna Rogowska zajęła 3. miejsce w mityngu Diamentowej Ligi, który odbył się w stolicy Kataru Dausze. Od Polki lepsze okazały się Silke Spegelburg oraz Tatiana Polnova.
Dla mistrzyni świata był to pierwszy w tym sezonie start na otwartym stadionie. Nie był on zbyt udany, zarówno pod względem zajętego miejsca, jak i osiągniętego wyniku. Co prawda sopocianka "załapała" się do pierwszej trójki, ale trzeba zauważyć, że w Dausze zabrakło wielu potencjalnie najgroźniejszych rywalek. W Katarze nie pojawiły się m.in. Rosjanki Jelena Isinbajewa (wciąż nie wiadomo, czy wróci w tym roku na światowe skocznie) i Swietłana Fieofanowa, Brazylijka Fabiana Murer, a także Monika Pyrek. W tej sytuacji Rogowska była zdecydowaną faworytką konkursu.

Niestety, mimo że nie stał on na wysokim poziomie, sopocianka zajęła dopiero 3. miejsce (ex aequo z Czeszką Jiriną Ptacnikovą) z przeciętnym wynikiem 4,55 m (tę wysokość zaliczyła w drugiej próbie). Potem nieskutecznie atakowała 4,60 m. Jako jedyna ten wynik osiągnęła partnerka treningowa Rogowskiej Niemka Silke Spiegelburg. Drugie miejsce zajęła Rosjanka Tatiana Polnova (4,55 m w pierwszej próbie).

Usprawiedliwieniem dla Rogowskiej mogą być problemy ze skurczami, które łapały ją w czasie konkursu. Warunki atmosferyczne były w Dausze bardzo uciążliwe (upał i ogromna wilgotność), stąd wyniki uzyskane przez lekkoatletów - nie tylko w skoku o tyczce - były dalekie od rekordowych.

W najbliższym czasie Rogowska będzie trenować w Trójmieście, a 30 maja wystartuje w tradycyjnym mityngu "Tyczka na molo".

Sprawdź nas na facebook.com/Sportpl »