Sposób odpadł, Prokopek, Pskit i Olichwierczuk awansowały

Pierwsza część niedzielnych mistrzostw świata była w miarę udana dla polskich lekkoatletów. Zawód sprawili jedynie Katarzyna Żakowicz i Grzegorz Sposób.
Z dwóch reprezentantek kraju startujących w eliminacjach pchnięcia kulą do finałowego konkursu zakwalifikowała się tylko Krystyna Zabawska (Podlasie Białystok) z ósmym wynikiem - 18,48. Katarzyna Żakowicz (AZS AWF Wrocław) uzyskała zaledwie 17,71.

Grzegorz Sposób (AZS Lublin), który w tym sezonie skoczył wzwyż 2,30, w eliminacjach na stadionie w Edmonton nie poradził sobie z wysokością 2,20. Poprzeczkę zawieszoną na 2,15 pokonał w pierwszej próbie. Nieudany start w mistrzostwach świata nie zmienia faktu, że - jak ocenił Artur Partyka - jest to wielce utalentowany zawodnik, mający dobre predyspozycje do tej konkurencji.

Do półfinałów awansowały trzy zawodniczki warszawskiej Skry: w biegu na 400 m Grażyna Prokopek (51,92), która o 0,23 s poprawiła rekord życiowy oraz na 400 m przez płotki Małgorzata Pskit (55,45) i Anna Olichwierczuk (55,98).

W niedzielny wieczór czasu lokalnego, z polskich lekkoatletów startować będą w półfinałach: Piotr Długosielski (AZS AWF Warszawa), Robert Maćkowiak i Piotr Rysiukiewicz (obaj Śląsk Wrocław) na 400 m, Paweł Czapiewski (Lubusz Słubice) na 800 m i Lidia Chojecka (Pogoń Polmos Siedlce) na 1500 m oraz w finałowym konkursie rzutu młotem Szymon Ziółkowski (AZS Poznań) i Maciej Pałyszko (Warszawianka TOP-2000).