Skład reprezentacji Polski na MŚ w Edmonton

Do startu w 8.lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Edmonton Polski Związek Lekkiej Atletyki zgłosił ich organizatorom ostatecznie udział 13 zawodniczek i 25 zawodników.
Skład reprezentacji Polski na 8. mistrzostwa świata:

K O B I E T Y

400 M

- Grażyna Prokopek (Skra Warszawa)

1500 M

- Lidia Chojecka (Pogoń Polmos Siedlce)

400 M PPŁ

- Małgorzata Pskit (Skra Warszawa), Anna Olichwierczuk (Skra Warszawa)

4X400 M

- Grażyna Prokopek, Małgorzata Pskit, Aleksandra Pielużek, Anna Olichwierczuk (wszystkie Skra), Aneta Lemiesz (Warszawianka TOP-2000)

TYCZKA

- Monika Pyrek (Lechia Gdańsk)

TRÓJSKOK

- Liliana Zagacka (Skra Warszawa)

KULA

- Krystyna Zabawska (Podlasie Białystok), Katarzyna Żakowicz (AZS AWF Wrocław)

DYSK

- Joanna Wiśniewska (Warszawianka TOP-2000)

MŁOT

- Kamila Skolimowska (Warszawianka TOP-2000), Agnieszka Pogroszewska (LKS Jantar Ustka)



M Ę Ż C Z Y Ź N I

200 M

- Marcin Urbaś (AZS AWF Kraków), Marcin Jędrusiński (Śląsk Wrocław)

400 M

- Robert Maćkowiak (Śląsk Wrocław)

800 M

- Paweł Czapiewski (Lubusz Słubice), Grzegorz Krzosek (RTL Dami-ZTE Radom)

110 M PPŁ

- Artur Kohutek (Zawisza Bydgoszcz)

400 M PPŁ

- Marek Plawgo (Warszawianka TOP-2000), Paweł Januszewski (Skra Warszawa)

CHÓD 50 KM

- Robert Korzeniowski (Wawel Kraków), Tomasz Lipiec (Skra Warszawa), Roman Magdziarczyk (AZS AWF Gdańsk)

4x100 M

- Marcin Urbaś (AZS AWF Kraków), Marcin Jędrusiński (Śląsk Wrocław), Piotr Balcerzak (Skra), Ryszard Pilarczyk (Olimpia Poznań), Łukasz Chyła (SKLA Sopot)

4x400 M

- Robert Maćkowiak, Piotr Rysiukiewicz, Jacek Bocian (wszyscy Śląsk Wrocław), Piotr Długosielski (AZS AWF Warszawa), Piotr Haczek (Skra Warszawa), Rafał Wieruszewski (Orkan Poznań)

WZWYŻ

- Grzegorz Sposób (AZS Lublin)

TYCZKA

- Adam Kolasa (Lechia Gdańsk)

W DAL

- Grzegorz Marciniszyn (Skra Warszawa)

MŁOT

- Szymon Ziółkowski (AZS Poznań), Maciej Pałyszko (Warszawianka TOP-2000)

OSZCZEP

- Dariusz Trafas (AZS AWF Gorzów)