Najlepsi lekkoatleci w 2001 roku



Stan na 1 sierpnia 2001

100 m

9.84 Tim Montgomery (USA)

9.88 Ato Boldon (Trynidad i Tobago)

9.90 Maurice Greene (USA)

9.96 Bernard Williams (USA)

10.00 Dwain Chambers (Wlk. Brytania)

10.02 Francis Obikwelu (Nigeria)

10.02 Nobuharu Asahara (Japonia)

10.04 Kim Collins (St Kitts/Nevis)

10.05 Leonard Scott (USA)

10.07 Christopher Williams (Jamajka)

200 m

20.05 Ramon Clay (USA)

20.10 Konstad~nos Kenteris (Grecja)

20.18 Bernard Williams (USA)

20.20 Shawn Crawford (USA)

20.21 Kevin Little (USA)

20.27 Christopher Williams (Jamajka)

20.29 Justin Gatlin (USA)

20.29 Yusuke Omae (Japonia)

20.31 Darvis Patton (USA)

20.31 Dwain Chambers (Wlk. Brytania)



20.59 Marcin Urbas (Polska)

400 m

44.28 Tyree Washington (USA)

44.45 Avard Moncur (Wyspy Bahama)

44.58 Gregory Haughton (Jamajka)

44.68 Angelo Taylor (USA)

44.69 Eric Milazar (Mauritius)

44.70 Hendrik Mokganyetsi (Rep. Płd. Afryki)

44.71 Michael McDonald (Jamajka)

44.83 Leonard Byrd (USA)

44.86 Shane Niemi (Kanada)

44.87 Ato Modibo (Trynidad i Tobago)

...

45.20 Robert Maćkowiak (Polska)

800 m

1:42.90 André Bucher (Szwajcaria)

1:43.17 Jurij Borzakowskij (Rosja)

1:43.47 Hezekiél Sepeng (Rep. Płd. Afryki)

1:43.63 Joseph Mwengi Mutua (Kenia)

1:43.78 Jean-Patrick Nduwimana (Burundi)

1:43.98 Bram Som (Holandia)

1:44.02 William Chirchir (Kenia)

1:44.06 William Yiampoy (Kenia)

1:44.21 Kennedy Kimwetich (Kenia)

1:44.25 Wilfred Bungei (Kenia)

...

1:45.38 Pawel Czapiewski (Polska)

1500 m

3:28.38 Hicham El Guerrouj (Maroko)

3:29.51 Ali Saidi-Sief (Algieria)

3:30.36 Rui Silva (Portugalia)

3:30.67 Benjamin Kipkurui (Kenia)

3:30.83 Bernard Lagat (Kenia)

3:31.20 William Chirchir (Kenia)

3:31.21 José Antonio Redolat (Hiszpania)

3:31.49 Robert Rono (Kenia)

3:31.94 Noah Ngeny (Kenia)

3:31.96 Paul Bitok (Kenia)

...

3:37.83 Leszek Zblewski (Polska)

5000 m

12:58.57 Hailu Mekonnen (Etiopia)

12:59.34 Sammy Kipketer (Kenia)

12:59.53 Benjamin Limo (Kenia)

12:59.97 John Kibowen (Kenia)

13:00.10 Paul Bitok (Kenia)

13:00.32 Richard Limo (Kenia)

13:00.36 Abiyote Abate (Etiopia)

13:00.86 Assefa Mezgebu (Etiopia)

13:01.64 Isma`l Sghyr (Francja)

13:01.98 Daniel Komen (Kenia)

10 000 m

27:04.20 Abraham Chebii (Kenia)

27:07.55 Benjamin Maiyo (Kenia)

27:12.37 Luke Kipkosgei (Kenia)

27:13.98 Mebrahtom Keflezighi (USA)

27:22.30 Assefa Mezgebu (Etiopia)

27:22.58 Charles Kamathi (Kenia)

27:22.84 Girma Tolla (Etiopia)

27:25.27 Richard Limo (Kenia)

27:26.01 Abderrahim Goumri (Maroko)

27:29.51 Jauad Gharib (Maroko)

Maraton

2:06:50 Josephat Kiprono (Kenia)

2:07:11 Abdelkader El Mouaziz (Maroko)

2:07:18 Kenneth Cheruiyot (Kenia)

2:07:34 Antonio Peńa (Hiszpania)

2:07:45 Simretu Alemayehu (Etiopia)

2:07:46 Julio Rey (Hiszpania)

2:07:48 Francisco Javier Cortes (Hiszpania)

2:07:52 Giacomo Leone (Włochy)

2:07:52 Shigeru Aburaya (Japonia)

2:07:59 Yoshiteru Morishita (Japonia)

...

2:12:27 Miroslaw Plawgo (Polska)

3000 m z przeszkodami

8:01.73 Wilson Boit Kipketer (Kenia)

8:06.12 Bernard Barmasai (Kenia)

8:06.81 Kipkirui Misoi (Kenia)

8:07.28 Brahim Boulami (Maroko)

8:08.83 Reuben Kosgei (Kenia)

8:09.20 Raymond Yator (Kenia)

8:09.49 Elarbi Khattabi (Maroko)

8:10.23 Ali Ezzine (Maroko)

8:10.53 Lu~s Miguel Mart~n (Hiszpania)

8:11.52 Antonio Jiménez (Hiszpania)

...

8:24.41 Jan Zakrzewski (Polska)

110 m przez płotki

13.15 Allen Johnson (USA)

13.19 Anier Garc~a (Kuba)

13.24 Terrence Trammell (USA)

13.25 Larry Wade (USA)

13.26 Yuniel Hernández (Kuba)

13.26 Shaun Bownes (Rep. Płd. Afryki)

13.26 Dominique Arnold (USA)

13.29 Stanislavs Olijars (Łotwa)

13.30 Dawane Wallace (USA)

13.32 Xiang Liu (Chiny)



13.53 Artur Kohutek (Polska)

400 m przez płotki

47.95 Angelo Taylor (USA)

47.95 Felix Sánchez (Dominikana)

48.08 Stéphane Diagana (Francja)

48.16 Marek Plawgo (Polska)

48.30 Fabrizio Mori (Włochy)



48.34 Hadi Soua'an Al-Somaily (Arabia Saudyjska)

48.38 Dai Tamesue (Japonia)

48.44 James Carter (USA)

48.52 Llewellyn Herbert (Rep. Płd. Afryki)

48.53 Eric Thomas (USA)



48.72 Pawel Januszewski (Polska)

4x100 m

37.88 USA

38.52 Wlk. Brytania

38.67 Brazylia

38.68 Jamajka

38.69 Włochy

38.84 Polska

38.90 Japonia

38.90 Kuba

38.99 Niemcy

39.04 Mauritius

4x400 m

2:58.60 USA

2:59.78 Jamajka

3:00.47 Wyspy Bahama

3:01.79 Polska

3:02.09 Rosja

3:02.71 Niemcy

3:02.79 Wlk. Brytania

3:02.92 Francja

3:03.29 Meksyk

3:03.42 Ukraina

Skok wzwyż

2.35A Charles Clinger (USA)

2.34 Andrij Sokołowskij (Ukraina)

2.32 Sergij Dimczenko (Ukraina)

2.31 Jacques Freitag (Rep. Płd. Afryki)

2.31 Stefan Holm (Szwecja)

2.31 Staffan Strand (Szwecja)

2.31 Sergej Kliugin (Rosja)

2.31 Jaroslaw Rybakow (Rosja)

2.31 Aleksandr Krawcow (Rosja)

2.31 Mark Boswell (Kanada)

2.31 Kwaku Boateng (Kanada)



2.30 Grzegorz Sposób (Polska)

Skok o tyczce

5.95 Dmitrij Markov (Australia)

5.90 Lawrence Johnson (USA)

5.90 Jeff Hartwig (USA)

5.90 Aleksandr Averbukh (Izrael)

5.86A Pawel Burlaczenko (Rosja)

5.85 Richard Spiegelburg (Niemcy)

5.85 Danny Ecker (Niemcy)

5.83 Patrik Kristiansson (Szwecja)

5.81 Timothy Mack (USA)

5.81 Russ Buller (USA)

5.81 Michael Stolle (Niemcy)

...

5.68 Adam Kolasa (Polska)

Skok w dal

8.41 James Beckford (Jamajka)

8.38 Savante Stringfellow (USA)

8.31 Hussein Taher Al-Sabee (Arabia Saudyjska)

8.31 Danila Burkienia (Rosja)

8.28 Grzegorz Marciniszyn (Polska)

8.25 Kevin Dilworth (USA)

8.22 Dalong Li (Chiny)

8.20 Kareem Streete-Thompson (Kajmany)

8.20 Younés Moudrik (Maroko)

8.20 Oleksij Łukaszewicz (Ukraina)

Trójskok

17.66 Jonathan Edwards (Wlk. Brytania)

17.49 Christian Olsson (Szwecja)

17.34 Paolo Camossi (Włochy)

17.33 Phillips Idowu (Wlk. Brytania)

17.30 Michael Calvo (Kuba)

17.24 Brian Wellman (Bermudy)

17.21 Onochie Achike (Wlk. Brytania)

17.19 Hr~stos Melétoglou (Grecja)

17.17 LaMark Carter (USA)

17.15 Arnis Filet (Francja)



16.74 Jacek Kazimierowski (Polska)

Pchnięcie kulą

21.97 Janus Robberts (Rep. Płd. Afryki)

21.95 John Godina (USA)

21.29 Manuel Mart~nez (Hiszpania)

20.98 Jurij Biłonog (Ukraina)

20.90 Burger Lambrechts (Rep. Płd. Afryki)

20.81 Adam Nelson (USA)

20.79 Bradley Snyder (Kanada)

20.70 Arsi Harju (Finlandia)

20.68 Ville Tiisanoja (Finlandia)

20.66 Mikulasz Konopka (Słowacja)

...

19.71 Leszek Śliwa (Polska)

Rzut dyskiem

70.99 Virgilijus Alekna (Litwa)

69.96 Frantz Kruger (Rep. Płd. Afryki)

69.62 Timo Tompuri (Finlandia)

68.09 Róbert Fazekas (Węgry)

67.92 Mario Pestano (Hiszpania)

67.70 Jason Tunks (Kanada)

67.66 John Godina (USA)

67.27 Lars Riedel (Niemcy)

67.17 Michael Möllenbeck (Niemcy)

67.13 Libor Malina (Czechy)

...

63.50 Olgierd Stański (Polska)

Rzut młotem

83.47 Koji Murofushi (Japonia)

83.39 Adrián Annus (Węgry)

82.47 Szymon Ziółkowski (Polska)

82.34 Andrej Skwaruk (Ukraina)

81.76 Tibor Gécsek (Węgry)

81.36 Balázs Kiss (Węgry)

81.26 Wadim Czersoncew (Rosja)

80.80 Aleksiej Zagornyj (Rosja)

80.50 Nicola Vizzoni (Włochy)

80.38 Oleksandr Krykun (Ukraina)

...

79.29 Maciej Pałyszko (Polska)

Rzut oszczepem

92.41 Aki Parviainen (Finlandia)

91.27 Konstadinos Gatsiodis (Grecja)

91.24 Jan Żelezny (Czechy)

90.81 Steve Backley (Wlk. Brytania)

88.70 Peter Blank (Niemcy)

88.42 Sergiej Makarow (Rosja)

86.64 Raymond Hecht (Niemcy)

86.47 Eriks Rags (Łotwa)

86.38 Boris Henry (Niemcy)

86.05 Harri Haatainen (Finlandia)

...

85.78 Dariusz Trafas (Polska)

Dziesięciobój

9026 Roman Sebrle (Czechy)

8604 Erki Nool (Estonia)

8527 Tomáš Dvorak (Czechy)

8465 Lew Łobodin (Rosja)

8408 Oleksandr Jurkow (Ukraina)

8287 Stefan Schmid (Niemcy)

8241 Kip Janwrin (USA)

8220 Phil McMullen (USA)

8213 Mário Anibal (Portugalia)

8206 Chiel Warners (Holandia)



7860 Krzysztof Andrzejak (Polska)

Chód na 20 km



1:18:05 Dmitrij Jesipczuk (Rosja)

1:18:06 Wiktor Burajew (Rosja)

1:18:14 Nathan Deakes (Australia)

1:18:20 Denis Niżjegorodow (Rosja)

1:19:14 Wladimir Stankin (Rosja)

1:19:32 Andreas Erm (Niemcy)

1:19:36 Ilia Markow (Rosja)

1:19:45 Yevgenij Misiulja (Białoruś)

1:19:47 Francisco Javier Fernández (Hiszpania)

1:19:53 Aigars Fadejevs (Łotwa)

Chód na 50 km

3:43:43 Nathan Deakes (Australia)

3:44:26 Jes s Angel Garcia (Hiszpania)

3:44:30 Aleksej Wojewodin (Rosja)

3:45:22 Mikel Odriozola (Hiszpania)

3:45:48 Nikolay Matjuchin (Rosja)

3:46:12 Vladimir Potemin (Rosja)

3:46:52 Santiago Perez (Hiszpania)

3:48:05 Craig Barrett (Nowa Zelandia)

3:48:06 Denis Langlois (Francja)

3:48:41 Sandor Urbanik (Węgry)

3:48:51 Tomasz Lipiec (Polska)