Sport.pl

Kim jest Jacek Kazimierski?

49 lat, pochodzi z Mikołajek, jak napisał w notce biograficznej - "z patriotycznej rodziny kultywującej tradycyjne polskie wartości".

W 1997 roku po raz pierwszy zetknął się z Robertem Korzeniowskim, kiedy jako dyrektor firmy spożywczej z Jarosławia San zdecydował się na sponsorowanie chodziarza. Obaj powołali do życia grupę lekkoatletyczną Elite Café, w skład której wchodzili: Kamila Skolimowska, Artur Partyka, Szymon Ziółkowski, Sebastian Chmara, Paweł Januszewski, Paweł Czapiewski, Grażyna Prokopek, Anna Ksok i Artur Kohutek.

Kiedy w 2003 roku po kontuzji Czapiewski miał katastrofalny sezon, Kazimierski mógł mu obniżyć kontrakt sponsorski. Byłoby to zgodzie z umową i Czapiewski właśnie tego się spodziewał. Ale Kazimierski zdecydował, że stypendium nie obniży. - Mam większą mobilizację, kiedy wiem, że ktoś mi dał jeszcze jedną szansę - powiedział z wdzięcznością Czapiewski mimo kolejnego nieudanego sezonu wskutek tej samej kontuzji.

Od kilku lat Kazimierski i grupa Elite są w konflikcie z PZLA i prezes Szewińską w szczególności. Chodziło o podział strefy wpływów między związek i sponsora. Konflikt zaczął się od mistrzostw Europy w Monachium w 2002 roku, kiedy grupa Elite zaczęła się ofensywnie promować.