Polski Związek Lekkiej Atletyki: Anita Włodarczyk nie poleci do Kataru

Anita Włodarczyk i jej trener Krzysztof Kaliszewski nie polecą w maju na obóz treningowy do Kataru - informuje "Przegląd Sportowy". To ciąg dalszy afery lekkoatletycznej w kadrze.
Przypomnijmy: młociarka Joanna Fiodorow oskarżyła Włodarczyk oraz Kaliszewskiego o utrudnianie treningów reszcie reprezentantów Polski. Podczas niedawnego zgrupowania w USA Kaliszewski miał zajmować się trenowaniem również Katarczyków, czyli rywali Polaków. A przebywa tam za pieniądze PZLA.

Jednym z nich jest Ashraf Amjad Al-Saifi, szósty młociarz na igrzyskach w Rio de Janeiro. To groźny rywal dla Pawła Fajdka oraz Wojciecha Nowickiego. PZLA obawia się, że Kaliszewski na obozie w Katarze - sam niedawno zaproponował zrobienie obozu właśnie w tym kraju! - mógłby skupiać się na trenowaniu miejscowych sportowców.

- Nie ma o tym mowy. W maju w Katarze jest tak gorąco, że trenowanie w ciągu dnia jest praktycznie niemożliwe. Anita mogłaby trenować jedynie po zmroku, choć i tak upał nadal byłby ogromny. Może mimo trudnych warunków przygotowałaby się tak, iż zdobyłaby złoto mistrzostw świata, ale taki wyjazd mija się z celem - powiedział anonimowy działacz PZLA.

Co ważne, Kaliszewski od czterech miesięcy nie podpisał kontraktu z PZLA, gdzie znajduje się zapis o zakazie trenowania zagranicznych zawodników. Więcej na stronie "Przeglądu Sportowego".

Podpisanie umowy ma nastąpić po powrocie z USA, gdzie siedmioro polskich lekkoatletów i ich trenerów wyrzucono z hotelu w ośrodku treningowym w Kalifornii. W tym gronie nie było Anity Włodarczyk. - Jako reprezentantka naszego Kraju, staram się zawsze godnie reprezentować Polskę na całym świecie - napisała w oświadczeniu. CZYTAJ WIĘCEJ >>

"Włodarczyk robi we własne gniazdo"

- Anitę Włodarczyk szanuję za to, jak wielką jest mistrzynią, ale i ona powinna być człowiekiem. Smutne, że robi we własne gniazdo - mówi Robert Skolimowski. Ojciec zmarłej w 2009 roku Kamili świetnie zna polskich młociarzy i ich trenerów, od lat wszystkich zaprasza na mityngi poświęcone pamięci córki. W rozmowie ze Sport.pl opowiada, jak bardzo skonfliktowane jest środowisko. CZYTAJ WIĘCEJ >>