Skandal na Wyspach. Uzależniony od hazardu menedżer oszukał medalistę olimpijskiego

Gaby Stone, były menedżer złotego medalisty olimpijskiego Grega Rutherforda, został skazany na 18 miesięcy więzienia za wyłudzenie kilkudziesięciu tysięcy funtów. W trakcie śledztwa ustalono, że przywłaszczone pieniądze przeznaczał na gry hazardowe.
Stone początkowo twierdził, że pieniądze sportowca ulokował w złej inwestycji. Gdy jednak Rutherford poprosił swoich księgowych o przeprowadzenie audytu, przyznał się do oszustwa. Do tego, że przywłaszczył pieniądze (w sumie 48 tys. funtów), które potem przetracił na grach hazardowych.

Dzięki pomocy przyjaciół i rodziny Stone spłacił sportowca, ale kary nie uniknął. Brytyjski sąd skazał go na 18 miesięcy więzienia.

Rutherford to brytyjski skoczek w dal. Mistrz olimpijski z Londynu 2012, mistrz świata z Pekinu 2015 i Europy z 2014 i 2016. Z agencją Stone'a współpracował od 2009 r.

Oprócz Rutherforda jego klientami byli także inni brytyjscy sportowcy. Nicola Adams - pięściarka, mistrzyni olimpijska z Londynu i Rio. A także Lous Smith - gimnastyk, czterokrotny medalista olimpijski z Pekinu, Londynu i Rio.