HME w Belgradzie. Polska wygrała klasyfikację medalową i pobiła niesamowity rekord!

Reprezentacja Polski ma za sobą fantastyczny występ na halowych mistrzostwach Europy w Belgradzie. Biało-czerwoni nie tylko zwyciężyli w klasyfikacji medalowej, pokonując po zaciętej walce Brytyjczyków, ale i pobili rekord zdobytych na halowych ME złotych medali. Tak dobrze nie było od 44 lat!

Polska zakończyła imprezę z dwunastoma krążkami na koncie, z czego siedmioma złotymi, jednym srebrnym i czterema brązowymi. To najlepszy wynik w historii startów naszych lekkoatletów na halowych mistrzostwach Starego Kontynentu. Po raz ostatni 12 medali biało-czerwoni zdobyli w 1973 roku w Rotterdamie, ale wtedy tylko dwa z nich były wykonane z najcenniejszego dla sportowca kruszcu.

Złote medale dla Polski zdobyli Adam Kszczot (bieg na 800 m), Marcin Lewandowski (bieg na 1500 m), Konrad Bukowiecki (pchnięcie kulą), Sylwester Bednarek (skok wzwyż), Piotr Lisek (skok o tyczce) oraz sztafety 4x400 m w składach Kacper Kozłowski, Łukasz Krawczuk, Przemysław Waściński i Rafał Omelko oraz Patrycja Wyciszkiewicz, Małgorzata Hołub, Iga Baumgart i Justyna Święty.

Jedyne srebro zdobył w biegu na 400 m Rafał Omelko, zaś brązowe medale dorzucili Paweł Wojciechowski (skok o tyczce), Justyna Święty (bieg na 400 m), Ewa Swoboda (bieg na 60 m), Sofia Ennaoui (bieg na 1500 m).