Ikona Sportu 2016 czytelników Sport.pl - Maja Włoszczowska

Cztery lata temu bardzo żałowaliśmy, gdy tuż przed igrzyskami w Londynie doznała paskudnej kontuzji stopy i nie mogła wystartować. Wtedy uchodziła za kandydatkę do złota. W Rio była wymieniana w kontekście medali, ale już nie przez wszystkich i na pewno nie jako pierwsza, a jedna z 10-15 faworytek.
Ikona Sportu 2016 - Głosuj! [PLEBISCYT]


Tym, którzy uznali, że czołówka już Mai odjechała, Maja odpowiedziała wspaniale - drugim olimpijskim srebrem w karierze. Jak na perfekcjonistkę przystało, wspaniale przygotowała się do trudnej trasy w Brazylii - obeszła ją, pomierzyła wszystkie przeszkody, wszystko nagrała i wiele razy analizowała w miesiącach przygotowań do startu. I nie zrażała się pechem (defekty, choćby na tegorocznych mistrzostwach świata, gdy jechała na medalowej pozycji, a skończyła na czwartym miejscu), który odebrał jej wiele wartościowych wyników w drodze do Rio. W srebrze Włoszczowskiej ładnie.

Dwukrotna wicemistrzyni olimpijska jest też czterokrotną wicemistrzynią świata i czterokrotną wicemistrzynią Europy. Złoto oczywiście też potrafi wywalczyć, co udowodniła po razie i w mistrzostwach globu, i kontynentu. Brakuje jej tylko jednego tytułu - olimpijskiego. Ale czy o takiej mistrzyni można powiedzieć, że przez brak jednego medalu nie jest spełniona?

Ikona sportu czytelników Sport.pl 2016 - Głosuj!:
Karol Bielecki
9%
Koń Caccini
4%
Ciaciuch, Kobus, Springwald, Leszczyńska
0%
Fularczyk-Kozłowska, Madaj
1%
Joanna Jędrzejczyk
4%
Kajetan Kajetanowicz
4%
Robert Lewandowski
18%
Rafał Majka
4%
Piotr Małachowski
0%
Monika Michalik
0%
Mikołajczyk, Naja
0%
Oktawia Nowacka
3%
Michał Pazdan
8%
Agnieszka Radwańska
3%
Marta Walczykiewicz
0%
Anita Włodarczyk
39%
Maja Włoszczowska
3%
Wojciech Nowicki
0%