Sport.pl

Ikona Sportu 2016 czytelników Sport.pl - Kajetan Kajetanowicz

Czterokrotny mistrz Polski od trzech sezonów podbija europejskie rajdy. W tym roku drugi raz z rzędu został mistrzem Europy. Obrona tytułu łatwo nie przyszła.
Ikona Sportu 2016 - Głosuj! [PLEBISCYT]


Kajetanowicz stoczył pasjonujący pojedynek z piekielnie szybkim Rosjaninem Aleksiejem Łukjaniukiem i Łotyszem Ralfsem Sirmacisem. Obaj rywale mogli pochwalić się większą liczbą wygranych rajdów (odpowiednio dwa i trzy), ale to 37-letni Polak udowodnił, że o sukcesie w rajdach przeważnie decyduje dobra taktyka, skuteczność realizowanych planów i odrobina szczęścia.

Kajetanowicz wygrał tylko jeden rajd w cyklu ME, ale była to impreza szczególna - debiutujący w kalendarzu europejskiego cyklu Rajd Rzeszowski. Oprócz tego trzy razy dojeżdżał na drugim miejscu (Wyspy Kanaryjskie, Irlandia, Estonia), raz był trzeci (Azory). Z każdego występu przywoził punkty i to okazało się kluczem do sukcesu.

Ten sezon był dla niego wyjątkowy, bo wreszcie posmakował, czym są rajdowe mistrzostwa świata. Wystartował w Rajdzie Polski i choć musiał startować daleko za czołówką, to dojechał do czwartego miejsca w klasie WRC-2.

Rok zakończył jak na mistrza Europy przystało - w pięknym stylu po raz czwarty wygrał Rajd Barbórka i piąty raz triumfował w legendarnym Kryterium Asów na ulicy Karowej.

Ikona sportu czytelników Sport.pl 2016 - Głosuj!:
Karol Bielecki
9%
Koń Caccini
4%
Ciaciuch, Kobus, Springwald, Leszczyńska
0%
Fularczyk-Kozłowska, Madaj
1%
Joanna Jędrzejczyk
4%
Kajetan Kajetanowicz
4%
Robert Lewandowski
18%
Rafał Majka
4%
Piotr Małachowski
0%
Monika Michalik
0%
Mikołajczyk, Naja
0%
Oktawia Nowacka
3%
Michał Pazdan
8%
Agnieszka Radwańska
3%
Marta Walczykiewicz
0%
Anita Włodarczyk
39%
Maja Włoszczowska
3%
Wojciech Nowicki
0%
Więcej o:
Komentarze (29)
Ikona Sportu 2016 czytelników Sport.pl - Kajetan Kajetanowicz
Zaloguj się
 • dejacek

  Oceniono 2 razy 2

  Kubica w pierwszym roku startów w WRC 2 został mistrzem świata. Wygrał też 1 wyścig F1 startując bardzo przeciętnym autem. Życzę Kajto powtórzenia tych wyników

 • crxiak

  Oceniono 1 raz 1

  ME to w rajdach 3 liga. Nawet Sołowow był mistrzem Europy. Nie ma się czym podniecać niestety. Kajto jest dobry na europejskie i polskie warunki.

 • 0

  Kurcze ,aż wstyd czytać. Plebiscyt jest po to zeby głosować na swojego ulubieńca. W tym plebiscycie zabrakło Roberta Kubicy, no cóż, ale był w innych i odwrotnie w tym jest Kajetan Kajetanowicz a nie był w innych. Niech każdy podziwia i kibicuje swojego ulubieńca, ale nie mówi źle o innych bo to bardzo brzydkie i delikatnie ujmując świadczy o braku dobrego wychowania. Z całym szcunkiem za zasługi i osiągnięcia dla wszystkich nominowanych w tym plebiscycie ja głosuję na swojego ulubieńca a pozostałym życzę powodzenia :)

 • he

  0

  Solowow nigdy nie byl mistrzem Europy, tylko 3 Polakow ma taki tytul - Zasada, Holowczyc i Kajetanowicz

 • lukki69

  0

  Nie macie kogoś od motorsportu w redakcji?

 • kapitan_popczyk

  Oceniono 4 razy 0

  Z całym szacunkiem ale Kajto to 2 liga. Kubica, kaleka z mniejszym doświadczeniem w rajdach zwyczajnie go leje to o czym my rozmawiamy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX