Sport.pl

Memoriał Kamili Skolimowskiej. Nowy, fantastyczny rekord świata Anity Włodarczyk

Anita Włodarczyk ustanowiła kolejny kosmiczny rekord świata w rzucie młotem. Na Stadionie Narodowym w Warszawie rzuciła 82,98 m!
Poprzedni rekord także należał do Polki i wynosił 82,29 m. Dał Polsce jeden z dwóch złotych medali igrzysk olimpijskich w Rio. Włodarczyk zapowiedziała, że chce rzucić jeszcze dalej i że spróbuje znów poprawić rekord podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej, swojej koleżanki i mentorki z pierwszych lat kariery. Wciąż wydawało się to jednak mało realne - końcu od jej imprezy sezonu, na którą szykowała szczyt formy minęły już niemal dwa tygodnie.

Okazało się jednak, że wciąż nie znamy kresu możliwości Włodarczyk. Niesiona dopingiem ponad 26 tysięcy kibiców poprawiała się z rzutu na rzut. W trzeciej próbie osiągnęła 81,77, drugi wynik w historii. W kolejnej 82,98 i zaczęła skakać z radości, a dach nad stadionem jakby uniósł się do góry.

Pożegnanie Majewskiego

Zawody były też pożegnaniem z polskimi kibicami dla Tomasz Majewskiego. W niedzielę był drugi, ale z najlepszym wynikiem od czterech lat - 21,08 m. Nie był to ostatni występ Majewskiego w karierze, ale ostatni w Polsce. Karierę zakończy oficjalnie po zawodach w Zagrzebiu 6 września.

Zawody w Warszawie był okazją do rehabilitacji dla lekkoatletów, którym nie udał się start w Rio. Wszyscy wykorzystali ją wygrywając swoje konkurencje. Paweł Fajdek wygrał rzut młotem mężczyzn z najlepszym w tym roku wynikiem na świecie 82,47, Robert Urbanek triumfował w rzucie dyskiem (63,80), Paweł Wojciechowski w skoku o tyczce (5,65), a Kamila Lićwinko w skoku wzwyż (1,93).

Tak Anita Włodarczyk cieszyła się ze złota i rekordu świata w Rio [ZDJĘCIA]
Więcej o:
Komentarze (85)
Memoriał Kamili Skolimowskiej. Nowy, fantastyczny rekord świata Anity Włodarczyk
Zaloguj się
 • deus-cosma-deus

  Oceniono 12 razy 12

  Etatowa rekordzistka. :) Jeżeli ta genialna sportsmenka nie zostanie sportowcem roku to nie zasługujemy jako naród na takich wielkich sportowców.

 • bukaj22

  Oceniono 10 razy 8

  Anita jesteś genialna ! Wielkie gratulacje. :}

 • cedet

  Oceniono 6 razy 6

  TO SIĘ W PALE NIE MIEŚCI!!!!!!!!!!!

 • heresy

  Oceniono 8 razy 6

  Niesamowita forma Włodarczyk. Majewski - fajny gość. Rzuca stylem, który został już "wypchnięty", więc wynik, jak najbardziej fajny.

 • michall1977

  Oceniono 5 razy 5

  Gratulacje Anita, jesteś jak caryca Isinbajewa, a nawet lepsza, bo Ty nigdy nie przegrywasz. Co do Pawła Fajdka widać, że to gigant. Wspaniały wynik, a porażki mogą zdarzyć się każdemu( może poza Anitą) bo jej przewaga jest kosmiczna. Ponadto świetne pożegnanie Tomka Majewskiego, pokazał klasę. Jest dwukrotnym mistrzem olimpijskim, mimo, że nie miał wybitnych rekordów życiowych, to jest wielce utytułowany i pozostanie legendą.

 • ateofi

  Oceniono 5 razy 5

  Cudowna, pewna swojej wartości kobieta :) Serdeczne gratulacje Pani Anito!

 • 1234qwerty

  Oceniono 5 razy 5

  Jak tak dalej pójdzie to albo zwiększą wagę młota albo skrócą linkę bo to zaczyna być już niebezpieczne.

 • yosemitesam

  Oceniono 4 razy 4

  Anita - polski młot wyburzeniowy. To jest moc!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX