Rio 2016. Fenomenalny rzut Andrejczyk! Sędziowie zabrali medal Zielińskiemu? Sztangiści bili rekord za rekordem [PODSUMOWANIE NOCY]

Za nami 11. dzień igrzysk olimpijskich w Rio. Wyśmienitym wynikiem popisała się Maria Andrejczyk, która rzuciła oszczepem na odległość 67,11 m! Damian Zieliński dobrze zaczął wyścig, ale ostatecznie zajął szóste miejsce. Czy przeszkodzili mu sędziowie? Polscy biegacze nie zdobyli żadnego medalu.

Kolarstwo torowe

Byliśmy świadkami wielkich emocji w finale keirinu. Damian Zieliński prowadził przed ostatnim okrążeniem, ale został "połknięty" przez rywali i ostatecznie zajął szóste miejsce. Wcześniej wyścig, który wygrał Brytyjczyk Jason Kenny, był dwukrotnie przerwany. Czy zwycięzca powinien zostać zdyskwalifikowany?

- Gdyby sędziowie byli ostrzejsi, mógłbym mieć medal. Ale skupiałem się na tym, by robić swoje - powiedział Zieliński w rozmowie z Pawłem Wilkowiczem.

Czykier odpadł w półfinale

Damian Czykier w czasie 13, 5 s przebiegł półfinał na 110 m przez płotki. Polak zaczął nieźle, potem było gorzej, ale finisz był naprawdę imponujący! Ostatecznie zajął trzecie miejsce w swojej grupie. Niestety nie zakwalifikował się do finału.

Linkiewicz i Ankiewicz także odpały

Niestety... Joanna Linkiewicz (AZS AWF Wrocław) i Emilia Ankiewicz (AZS AWF Warszawa) nie zdołały awansować do finałowego biegu na 400 m przez płotki w igrzyskach w Rio de Janeiro. Czasy jakie uzyskały w półfinałowych seriach - 55,35 oraz 56,99 - dały im odpowiednio 10. i 23. miejsce. Więcej o półfinałowych biegach na 400 m przez płotki znajdziecie tu.

Fenomenalny rzut oszczepem Andrejczyk

Maria Andrejczyk w pierwszej próbie rzuciła oszczepem na odległość 67,11 m! To nie tylko automatyczna kwalifikacja do finału, ale i najlepszy rzut na świecie w tym roku! Teraz trzeba powtórzyć to w finale. Walka o medale odbędzie się w nocy z czwartku na piątek o godz. 02:10. Czy 20-latka utrzyma wysoką dyspozycję?

Ennaoui dopiero dziesiąta

Kipyegon mistrzynią olimpijską (4:08,92 s)! Genzeba Dibaba przegrała złoto, Etiopka wpadła na metę z czasem 4:10,27 s. Brąz Amerykanki Jennifer Simpson. Reprezentantka Polski Sofia Ennaoui była dziesiąta - 4:14,72 s.

Sprawdź klasyfikację medalową

W pozostałych dyscyplinach:

Rekord za rekordem

Dwaj gruzińscy sztangiści stanęli na podium w kategorii +105 kg. Zwyciężył Łasza Tałachadze, a trzecie miejsce zajął Irakli Turmanidze. Srebrny medal zdobył Ormianin Gor Minasjan.

Tałachatrze pobił rekord świata i podniósł 215 kg, ale długo się z niego nie cieszył... Chwilę później o kilogram więcej podniósł Irańczyk Behdad Salimikordasiabi. Prowadzący po rwaniu Irańczyk nie zaliczył żadnej z prób w podrzucie i przestał się liczyć w walce o końcowy triumf. Więcej przeczytacie tutaj.

Siatkówka. Dotkliwa porażka Rosjanek

Serbki zmiażdżyły Rosjanki, zwłaszcza w pierwszym secie, który wygrały do 9. Pozostałe były bardziej zacięte. Serbki zwyciężyły do 22 i 21. O finał zagrają z Amerykankami. W drugim półfinale Holenderki czekają na zwyciężczynie spotkania Brazylia - Chiny.

Piłka nożna. Dramat Brazylijek

Niemki wygrały z Kanadyjkami 2:0 i o złoto zagrają ze Szwedkami, które dopiero w rzutach karnych pokonały Brazylijki. Finał odbędzie się w piątek o 22:30.