Sport.pl

Lekkoatletyka. Znakomity występ Ewy Swobody. Pobiła halowy rekord Polski

Utalentowana polska sprinterka nie przestaje zachwycać i robić postępów. 18-latka w sobotę w Luksemburgu pobiła 30-letni halowy rekord Polski na 60 m.
Ewa Swoboda pokonała 60 metrów w 7, 13 s i pobiła rekord należący do Ewy Pisiewicz, która ustanowiła go w 1986 roku (7,18 s). Co więcej, jest to najlepszy w tym roku wynik na świecie.

Wyczyn mistrzyni Europy juniorek na 100 m jest niesamowity, ponieważ ona wciąż jest juniorką. Ma zaledwie 18 lat, a kasuje rekordy seniorskie!

Wynik dał Polce kwalifikacje na Halowe Mistrzostwa Świata w Portland, które odbędą się w marcu.

Oto najpiękniejsze tyczkarki na świecie! [ZDJĘCIA]


Zdjęcie Lanki Nike Mercurial Victory V Ag Jr 651637 800 Zdjęcie Lanki Nike Performance MERCURIAL VICTORY V FG 651632 Zdjęcie Lanki Nike Performance TIEMPO LEGACY FG 631521
Lanki Nike Mercurial Victor... Lanki Nike Performance MERC... Lanki Nike Performance TIEM...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Więcej o:
Komentarze (37)
Lekkoatletyka. Znakomity występ Ewy Swobody. Pobiła halowy rekord Polski
Zaloguj się
 • k83ar

  Oceniono 5 razy 5

  Jak pomysle ze lata temu mialem na 60m 7.09 na zawodach wojewodzkich to az sie chce wyjsc pobiegac i rzucic ten komputer i biurko :)
  Sliczna dziewucha, gratulacje!

 • eend

  Oceniono 7 razy 3

  No właśnie takie trudne słowo LEKKOATLETYKA i nie uświadczysz jakiejkolwiek transmisji z jakichkolwiek zawodów na żywo. Tak się propaguje w XXI wieku zdrowy tryb życia w RP. Zero możliwości oglądania TAKICH zawodów (kilka razy w roku w płatnej jednej telewizji), zero możliwości "zarażenia" sie i chęci pójścia na prawdziwy stadion, obejrzenia bezpośrednio. Stadion Narodowy bez możliwości rozegrania jakichkolwiek zawodów lekkoatletycznych, po co ? (nie przewidziano już na etapie projektu) przecież lepiej jak durnowaty pijar porozwiesza po mieście plakaty z "dinoaurem" z plastiku zeby TO oglądać. Lepiej jak się skrzyknie kilku pijarowych cwaniaków, ściagną speców od motorków i w ich warkocie popieprzy się trochę głupot, otumani i ogłuszy rykiem silników, zaczadzi spalinami. O tak, to jest dopiero przeżycie .....wa mać. A potem, że młodzież ucieka od sportu, nie ćwiczy, nie chce się ruszać itd. A GDZIE MA ZOBACZYĆ TE WZORCE !? Najważniejsze są mecze zaściankowych zespołów kopiących piłkę w krajowym grajdole , bo to ludyczna dyscyplina i reklamy się sprzedają, sponsorzy kasę dają itd. TAKA JEST MENTALNOŚĆ RZĄDZĄCYCH OD LAT DLATEGO KAŻDY DOBRY REZULTAT LEKKOATLETYCZNY URASTA DO RANGI NIEMALŻE MISTRZOSTWA ŚWIATA.

 • bukaj22

  Oceniono 2 razy 2

  Wielkie gratulacje Ewa !

 • tuntura

  Oceniono 1 raz 1

  Nie dość że ładna to jeszcze szybka mmmm....

 • steven1968

  Oceniono 3 razy 1

  Ładne nazwisko, ładna uroda, ładny wynik! TRZY RAZY TAK! Goń dziewczyno czarnoskórych!

 • sceptyk31

  Oceniono 1 raz 1

  Onegdaj polskie sprinterki w wieku 18 lat z powodzeniem startowały na poważnych imprezach mistrzowskich, ale młodzi "eksperci" nie wiedza o tym bo to było jakieś 50 lat temu.

 • hetman46

  Oceniono 3 razy 1

  Brawo Ewa,tak trzymaj :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX