Lekkoatletyka. Adidas zerwie kontrakt z IAAF

Adidas, największy sponsor Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych (IAAF), zamierza zerwać kontrakt z organizacją cztery lata przed wygaśnięciem umowy. Przyczyna? Skandal dopingowy w lekkoatletyce.
Adidas miał już w listopadzie informować IAAF, że ze sponsoringu tej organizacji może się wycofać. To wtedy opublikowano raport WADA, który potwierdził, że rosyjskie władze wspierały doping swoich sportowców. W styczniu lekkoatletyką targnął kolejny skandal - tym razem chodziło o korupcję za rządów prezesa Lamine Diacka IAAF.

Według BBC teraz decyzja Adidasa jest już przesądzona. Choć żadna ze stron sprawy nie komentuje, to niemiecki gigant na rynku odzieży sportowej miał już poinformować IAAF o swojej decyzji. Dla organizacji to poważny cios, bo Adidas płacił rocznie dziesiątki milionów dolarów.

Firma w 2008 roku podpisała nową, 11-letnią umowę, na mocy której została głównym sponsorem organizacji. Mówiło się, że kontrakt był wart 33 miliony dolarów, ale wliczając w to także przekazywane produkty i inne świadczenie, IAAF rocznie zarabiał około 8 milionów dolarów. Nie wiadomo jeszcze, czy IAAF przed przedwczesnym zerwaniem umowy z Adidasem będzie próbował bronić się w sądzie.

Adidas z lekkoatletyki wycofuje się w obawie przed konsekwencjami wizerunkowymi. Co ciekawe, firma jest także od lat głównym partnerem FIFA, która w ostatnich miesiącach ma nie mniejsze problemy z korupcją. Niemiecki gigant, choć wyrażał swoje niezadowolenie z sytuacji w piłkarskiej organizacji, na razie wycofaniem nie groził.

Najpiękniejsze prawidłowo zdobyte nieuznane bramki [WIDEO]
Zdjęcie Asics Kolce lekkoatletyczne HyperSprint do krótkich dystansów Zdjęcie BROOKS Buty lekkoatletyczne damskie PR MD 54:26 1201851B036 Zdjęcie JOMA BUTY LEKKOATLETYCZNE KOLCE SPIKES
Asics Kolce lekkoatletyczne... BROOKS Buty lekkoatletyczne... JOMA BUTY LEKKOATLETYCZNE K...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info