Medaliści ostatnich mistrzostw świata

Z ubiegłorocznych, 9. halowych mistrzostw świata w lekkiej atletyce, reprezentacja Polski wróciła z Birmingham z jednym medalem. Wywalczyła go w skoku o tyczce Monika Pyrek.

Bliska podium była sztafeta 4x400 m mężczyzn, która zajęła czwarte miejsce za zespołami USA, Jamajki i Wielkiej Brytanii.

Medaliści 9. halowych mistrzostw świata w lekkiej atletyce i osiągnięcia Polaków w Birmingham:



MĘŻCZYŹNI

60 m

1. Justin Gatlin (USA) 6,46

2. Kim Collins (St.Kitts-Nevis) 6,53

3. Jason Gardener (W.Brytania) 6,55



200 m

1. Marlon Devonish (W.Brytania) 20,62

2. Joseph Batangdon (Kamerun) 20,76

3. Dominic Demeritte (Bahamy) 20,92



400 m

1. Tyree Washington (USA) 45,34

2. Daniel Caines (W.Brytania) 45,43

3. Jamie Baulch (W.Brytania) 45,99



Marek Plawgo (Warszawianka)

- w eliminacjach (trzecie miejsce w swej serii) 46,33

- w półfinale (czwarty) 46,82



800 m

1. David Krummenacker (USA) 1.45,69

2. Wilson Kipketer (Dania) 1.45,87

3. Wilfred Bungei (Kenia) 1.46,54



1500 m

1. Driss Maazouzi (Francja) 3.42,59

2. Bernard Lagat (Kenia) 3.42,62

3. Abdelkader Hachlaf (Maroko) 3.42,71



odpadli w eliminacjach:

Mirosław Formela (Sporting Międzyzdroje) - 3.40,89 RŻ (6. miejsce)

Zbigniew Graczyk (AZS AWF Gorzów) - 3.49,39 (7. miejsce)



3000 m

1. Haile Gebrselassie (Etiopia) 7.40,97

2. Alberto Garcia (Hiszpania) 7.42,08

3. Luke Kipkosgei (Kenia) 7.42,56



60 m ppł

1. Allen Johnson (USA) 7,47

2. Anier Garcia (Kuba) 7,49

3. Xiang Liu (Chiny) 7,52



w dal

1. Dwight Phillips (USA) 8,29

2. Yago Lamela (Hiszpania) 8,28

3. Miguel Pate (USA) 8,21



trójskok

1. Christian Olsson (Szwecja) 17,70

2. Walter Davis (USA) 17,35

3. Yoelbi Quesada (Kuba) 17,27



wzwyż

1. Stefan Holm (Szwecja) 2,35

2. Jarosław Rybakow (Rosja) 2,33

3. Giennadij Moroz (Białoruś) 2,30



tyczka

1. Tim Lobinger (Niemcy) 5,80

2. Michael Stolle (Niemcy) 5,75

3. Rens Blom (Holandia) 5,75



kula

1. Manuel Martinez (Hiszpania) 21,24

2. John Godina (USA) 21,23

3. Jurij Biłonog (Ukraina) 21,13



siedmiobój

1. Tom Pappas (USA) 6 361

2. Lew Łobodin (Rosja) 6 297

3. Roman Sebrle (Czechy) 6 196



4x400 m

1. USA 3.04,09 (James Davis, Jerome Young, Milton Campbell, Tyree Washington)

2. Jamajka 3.04,21 (Leroy Colquhoun, Danny McFarlane, Michael Blackwood, Davian Clarke)

3. W.Brytania 3.06,12 (Jamie Baulch, Timothy Benjamin, Cori Henry, Daniel Caines)

4. Polska 3.06,61 (Rafał Wieruszewski, Grzegorz Zajączkowski, Marcin Marciniszyn, Marek Plawgo)



KOBIETY

60 m

1. Żanna Block (Ukraina) 7,04

2. Angela Williams (USA) 7,16

3. Torri Edwards (USA) 7,17



200 m

1. Michelle Collins (USA) 22,18

2. Muriel Hurtis (Francja) 22,54

3. Anastazja Kapaczyńska (Rosja) 22,80



400 m

1. Natalia Nazarowa (Rosja) 50,83

2. Christine Amertil (Bahamy) 51,11

3. Grit Breuer (Niemcy) 51,13



Grażyna Prokopek (AZS AWF Gdańsk) - 52,72 rekord Polski (3.miejsce w swej serii eliminacyjnej)

w półfinale - 53,07 (4. miejsce w swej serii); nie awansowała do finału



800 m

1. Maria Mutola (Mozambik) 1.58,94

2. Stephanie Graf (Austria) 1.59,39

3. Mayte Martinez (Hiszpania) 1.59,53



1500 m

1. Regina Jacobs (USA) 4.01,67

2. Kelly Holmes (W.Brytania) 4.02,66

3. Jekaterina Rozenberg (Rosja) 4.02,80

w eliminacjach odpadły: Lidia Chojecka-Oknińska (Pogoń Siedlce) - 4.10,51 (trzecia w swej serii) i Anna Jakubczak (Skra Warszawa) - 4.18,56 (ósma)



3000 m

1. Berhane Adere (Etiopia) 8.40,25

2. Marta Dominguez (Hiszpania) 8.42,17

3. Meseret Defar (Etiopia) 8.42,58



Wioletta Frankiewicz-Janowska (STS Skarżysko) - 9.09,27 (7. miejsce w swej serii eliminacyjnej) i nie awansowała do finału



60 m ppł

1. Gail Devers (USA) 7,81

2. Glory Alozie (Hiszpania) 7,90

3. Melissa Morrison (USA) 7,92



w dal

1. Tatiana Kotowa (Rosja) 6,84

2. Inessa Krawiec (Ukraina) 6,72

3. Higa Maggi Maurren (Brazylia) 6,70



trójskok

1. Ashia Hansen (W.Brytania) 15,01

2. Etone Francoise Mbango (Kamerun) 14,88

3. Kene Ndoye (Senegal) 14,72



wzwyż

1. Kajsa Bergqvist (Szwecja) 2,01

2. Jelena Jelesina (Rosja) 1,99

3. Anna Cziczerowa (Rosja) 1,99

Anna Ksok (Śląsk Wrocław) - odpadła w eliminacjach (1,90)



tyczka

1. Swietłana Fieofanowa (Rosja) 4,80

2. Jelena Isinbajewa (Rosja) 4,60

3. Monika Pyrek (KL Gdynia) 4,45

...

6. Anna Rogowska (SKLA Sopot) 4,35



kula

1. Irina Korżanienko (Rosja) 20,55

2. Nadieżda Ostapczuk (Białoruś) 20,31

3. Astrid Kumbernuss (Niemcy) 19,86



pięciobój

1. Carolina Kluft (Szwecja) 4 933

2. Natalia Sazanowicz (Białoruś) 4 715

3. Marie Collonville (Francja) 4 644



4x400 m

1. Rosja 3.28,45 (Natalia Antiuch, Julia Pieczonkina, Olesja Zykina, Natalia Nazarowa)

2. Jamajka 3.31,23 (Ronetta Smith, Catherine Scott, Sheryl Morgan, Sandie Richards)

3. USA 3.31,69 (Monique Hennagan, Meghan Addy,Brenda Taylor, Mary Danner)