Pistorius świetnie się bawi w areszcie domowym. "Tak wygląda sprawiedliwość w RPA"

Oscar Pistorius nieźle bawi się na wolności. Na Twitterze pojawiło się jego "selfie" z przyjacielem Brettem Sharmanem, graczem rugby. To pierwsze zdjęcie po tym, jak przeniesiono go do aresztu domowego.
Wzbudziło one spore oburzenie w opinii publicznej. - Tak wygląda sprawiedliwość w RPA - napisał brytyjski "Daily Express". To przyjaciele od czasów liceum, Pistorius był świadkiem na jego ślubie w październiku 2014 roku - niecały miesiąc przed wyrokiem skazującym. Sharman opublikował fotografię na Twitterze (z hasztagiem weekendowa atmosfera), po czym ją usunął. - Głupio zrobiłem - przyznał zawodnik brytyjskiego zespołu Saracens. Wyjaśnił, że to nie jest nowe zdjęcie i zostało zrobione 21 października zeszłego roku, czyli jeszcze zanim Pistorius trafił do więzienia.

Schudł ponad 6 kg

Pistorius wygląda na nieco wychudzonego. Jego agent Peet van Zyl potwierdził te przypuszczenia w rozmowie z "Daily Mail"; lekkoatleta z RPA schudł ponad 6 kilogramów, gdyż był zamknięty w celi 23 godziny na dobę.

Niepełnosprawny lekkoatleta z RPA opuścił więzienie niecały miesiąc temu. Dostał wyrok pięciu lat pozbawienia wolności za nieumyślne spowodowanie śmierci smojej dziewczyny, lecz w więzieniu tylko 363 dni. Resztę wyroku odbędzie w luksusowej willi swojego wujka w Pretorii. Pozwala na to południowoafrykańskie prawo według którego skazani mogą zostać wypuszczeni za dobre sprawowanie po odbyciu 1/6 kary. Stale obowiązuje ich jednak nadzór policji.

Prokuratura domaga się jednak jego powrotu do więzienia i chce, by odpowiadał za morderstwo argumentując, że sędzia Thokozile Masipa popełniła błędy w procesie. W takim wypadku minimalny wyrok wyniósłby 15 lat.

Pomylił partnerkę z włamywaczem

Do tragicznego wydarzenia doszło w nocy z 13 na 14 lutego 2013 roku. Poruszający się na protezach lekkoatleta zastrzelił pracującą jako modelka partnerkę. Kobieta zginęła zamknięta w toalecie, a Pistorius oddał cztery strzały przez drzwi. Prokurator uważał, że doszło do zabójstwa z premedytacją po kłótni pary, i domagał się co najmniej 25 lat więzienia dla oskarżonego. Obrońca sportowca twierdzi zaś, że jego klient wziął Steenkamp za włamywacza. Pistorius to pierwszy w historii lekkoatleta, który po amputacji kończyn wystąpił w igrzyskach olimpijskich - w Londynie w 2012 roku. Stracił obie nogi w wieku 11 miesięcy w wyniku wrodzonej wady. 15 lipca 2007 roku, w mityngu IAAF w Sheffield, startując na specjalnych protezach, rywalizował jako pierwszy niepełnosprawny sportowiec razem ze sprawnymi lekkoatletami.

Parada piękności, płonący hokej i polowanie na rybę - Igrzyska Ludów Tubylczych [ZDJĘCIA]