BOŚ EKObiegaton już w sobotę. Trwają zapisy

Ruszają zapisy do BOŚ EKObiegatonu - imprezy biegowej, która odbędzie się 10 października w jesiennej scenerii Parku Kultury w Powsinie i Lasu Kabackiego. Wydarzeniu towarzyszyć będzie pełen atrakcji piknik rodzinny. To wyjątkowe wydarzenie na sportowej mapie Warszawy, które łączy w sobie biegi dla dzieci i dorosłych z ekologiczną edukacją najmłodszych. Całkowity dochód z rejestracji biegaczy zostanie przekazany na rozwój infrastruktury rekreacyjnej Parku Kultury w Powsinie, ulubionego miejsca wypoczynku mieszkańców Warszawy i okolic! Rejestracja do biegów na stronie www.ekobiegaton.pl
Co to właściwie znaczy być EKO? Jak żyć wygodnie, nie szkodząc planecie? Przyjdź na EKObiegaton, a przekonasz się, że warto dbać o środowisko i o swoje zdrowie. W programie imprezy znajdą się biegi dla dorosłych na dystansach 5,3 i 15,9 km, sztafeta 5 x 5,3 km oraz biegi dla dzieci i młodzieży na 500 i 1000 metrów. Na tym jednak nie koniec. Dodatkową atrakcją przygotowaną przez organizatorów będzie otwarty piknik rodzinny połączony z ekologiczną edukacją najmłodszych. Na uczestników tej sportowo-rodzinnej imprezy czekają setki nagród i prezentów.

EKO BIEG

Rejestracja do biegu prowadzona jest na stronie: www.ekobiegaton.pl. Koszt pakietu startowego wynosi 25 zł (dorośli) lub 10 zł (dzieci). W pakiecie znajduje się m.in. techniczna koszulka do biegania z logo BOŚ EKObiegatonu. Cały dochód uzyskany z rejestracji zostanie przeznaczony na rozwój infrastruktury rekreacyjnej w Parku Kultury w Powsinie.

W trakcie imprezy odbędą się biegi na dystansach:

- 500 m (dzieci w wieku 6-9 lat oraz 10-13 lat),

- 1000 m (dzieci w wieku 14-15 lat),

- 5,3 km,

- 15,9 km

- sztafeta 5 x 5,3 km.

Każdy uczestnik, który ukończy bieg otrzyma sadzonkę drzewa liściastego lub iglastego, wodę lub napój izotoniczny, batonik energetyczny, ciepły posiłek. Ponadto osoby, które zajmą trzy pierwsze miejsca na każdym z dystansów otrzymają nagrody finansowe.

BOŚ EKObiegaton to jednak nie tylko popularyzacja idei biegania, ale i promocja zdrowego trybu życia oraz aktywnego spędzania czasu z najbliższymi. 

EKO PIKNIK

10 października w Parku Kultury w Powsinie swoje święto będą mieli nie tylko biegacze. Równolegle odbędzie się piknik rodzinny przygotowany specjalnie z myślą o kibicach dopingujących uczestników biegów, jak i o wszystkich osobach chcących ciekawie spędzić swój wolny czas. Organizatorzy wydarzenia, Fundacja BOŚ oraz Bank Ochrony Środowiska przygotowali mnóstwo atrakcji: quizy z nagrodami na tematy dotyczące zdrowego odżywiania i ekologii, olimpiadę sportową. To jednak nie wszystko. 10 października obchodzimy Dzień Drzewa, dlatego podczas pikniku mali goście wezmą udział w konkursie plastycznym związanym z rosnącym na polanie 300-letnim dębem - pomnikiem przyrody. Dzieci nauczą się, jak samodzielnie posadzić drzewko i jak je pielęgnować, zbudują szkolny sklepik pełen zdrowia. Na starszych gości czeka "Kuchnia pełna zdrowia", czyli porady dietetyków i propozycje indywidualnej diety wraz z wygodną listą zakupową.

PLAN BOŚ EKObiegatonu

8:30 - 13:30 Odbiór pakietów startowych

9:45 Oficjalne otwarcie BOŚ EKObiegatonu

10:00 Rozgrzewka dla dzieci

10:10 Start biegu na 500 m (dzieci 6-9)

10:20 Start biegu na 500 m (dzieci 10-13)

10:30 Start biegu na 1000 m (młodzież 14-15)

10:45 Wręczenie nagród dla zwycięzców biegów dziecięcych

11:00 Rozgrzewka dla uczestników biegów dorosłych

11:15 Start biegu sztafetowego 5x5 km

11:20 Start biegu na 15 km

14:05 Start I Tura na 5 km (kobiety)

14:15 Start II Tura na 5 km (mężczyźni)

15:00 Wręczenie nagród 5 i 15 km, sztafeta 5 x 5 km

16:30 Zamknięcie BOŚ EKObiegatonu