Lekkoatletyczne MŚ w Pekinie. Polska szósta w klasyfikacji medalowej

Polska zajęła szóste miejsce w końcowej klasyfikacji medalowej 15. lekkoatletycznych MŚ, które w niedzielę zakończyły się w Pekinie. Biało-czerwoni wywalczyli trzy złote, jeden srebrny i cztery brązowe medale

Triumfatorami okazali się Kenijczycy, którzy zabiorą do domu siedem złotych, sześć srebrnych i trzy brązowe medale. Na podium uplasowali się jeszcze Jamajczycy i Amerykanie, którzy zdobyli w sumie najwięcej (18) medali, ale po równo podzielili je między złoto, srebro i brąz. Kenia i Jamajka mają po siedem złotych medali.

Polska minimalnie przegrała z Etiopią i wygrała z Kanadą. Wyprzedzili nas jeszcze Brytyjczycy.

Medale dla Polski zdobywali: Paweł Fajdek, Anita Włodarczyk (oboje złoto w rzucie młotem), Piotr Małachowski (złoto w rzucie dyskiem), Adam Kszczot (srebro w biegu na 800 m), Wojciech Nowicki (brąz w rzucie młotem), Paweł Wojciechowski i Piotr Lisek (obaj brąz w skoku o tyczce), Robert Urbanek (brąz w rzucie dyskiem).

Doskonały zwiastun igrzysk w Rio?

"Tylko trzęsienie ziemi mogłoby sprawić, że na przyszłorocznych igrzyskach w Rio de Janeiro złota nie zdobędzie nikt z naszej wielkiej trójki mistrzów z Pekinu. Ale w najlepszych dla Polski lekkoatletycznych MŚ w historii błysnęli nie tylko Anita Włodarczyk, Paweł Fajdek i Piotr Małachowski. Osiem medali w roku przedolimpijskim to wspaniały wynik. Dotąd najlepszym były trzy krążki z 2007 roku" - pisze Łukasz Jachimiak. Przeczytaj cały jego tekst tutaj.

Dafne Schippers! Waleczna, utalentowana i piękna!

Czy jesteś zadowolony z dorobku medalowego Polaków?