Diamentowa Liga. Schwanitz wygrała pchnięcie kulą, sześcioro Polaków w Sztokholmie

Kanadyjczyk Tim Nedow - 20,78 oraz Niemka Christina Schwanitz - 20,13 wygrali konkurs pchnięcia kulą lekkoatletycznego mityngu Diamentowej Ligi w Sztokholmie. W czwartek odbędą się pozostałe konkurencje z udziałem szóstki Polaków.
O wygraną w rzucie dyskiem powalczą Piotr Małachowski i Robert Urbanek. W piątek w deszczowym konkursie w Londynie Urbanek był drugi, a Małachowski czwarty, ale to on prowadzi w klasyfikacji generalnej Diamentowej Ligi w dysku.

Wśród rywali Polaków będzie Belg Philip Milanov, który pokonał ich w Londynie, a także rzucający daleko Węgier Zoltan Kovago i Australijczyk Benn Harradine.

W oczekiwaniu na samolot do Sztokholmu

Posted by Piotr Małachowski on 29 lipca 2015


W skoku w dal o minimum na start w mistrzostwach świata w Pekinie chce powalczyć Tomasz Jaszczuk. W tym sezonie jego najlepszy wynik to 8.05 m, a minimum Polskiego Związku Lekkiej Atletyki jest o pięć centymetrów wyższe. W silnie obsadzonym konkursie zobaczymy także między innymi Zarcka Vissera z RPA (8.41 w tym sezonie), jego doświadczonego rodaka Godfreya Khotso Mokoenę, Amerykanina Marquisa Dendy'ego i Brytyjczyka Grega Rutherforda.

W biegu na 200 metrów pobiegną Anna Kiełbasińska, która podczas mistrzostw Polski ustanowiła bardzo dobry rekord życiowy czasem 22.94, oraz Marta Jeschke. Na tym samym dystansie wśród mężczyzn wystartuje Karol Zalewski. Ostatnia z Polek na listach startowych w Sztokholmie to Renata Pliś, która tym razem pobiegnie na 3000 m.

Pchnięcie kulą kobiet:1. Christina Schwanitz (Niemcy)20,13
2. Michelle Carter (USA)19,24
3. Anita Marton (Węgry)18,74
Pchnięcie kulą mężczyzn:1. Tim Nedow (Kanada)20,78
2. Mesud Pezer (Bośnia i Hercegowina)19,68
3. Kristo Galeta (Estonia)19,03
Oto najpiękniejsze tyczkarki na świecie! [ZDJĘCIA]