USA. Niewidoma tyczkarka zajęła trzecie miejsce w mistrzostwach stanowych

Niewidoma tyczkarka Charlotte Brown zajęła trzecie miejsce w mistrzostwach szkół wyższych w Teksasie. Medal odebrała na podium wraz ze swoim psem przewodnikiem Vadorem.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- W końcu to zrobiłam - powiedziała po zawodach. - Tu nie chodzi o skok o tyczce. Tu chodzi o znalezienie czegoś, co cię uszczęśliwia, niezależnie od przeszkód stojących na twojej drodze.

Brown kwalifikowała się do każdych mistrzostw od 2013 r. Zajmowała ósme oraz czwarte miejsce. Miejsce na podium było jej marzeniem. Dzień przed zawodami w pokoju hotelowym pocieszała ją matka, Stori Brown, mówiąc, że i tak zaszła już bardzo daleko, że takich osiągnięć wiele osób może jej zazdrościć. - Muszę być na podium - odpowiedziała Charlotte.

Gdy się urodziła, wszystko było w porządku. Jednak już w 16. tygodniu życia pojawiła się zaćma. Brown przeszła wiele operacji, a z jej wzrokiem było nie najgorzej do 11. roku życia. Jednak wtedy sytuacja zaczęła się pogarszać. W 2013 r. jeszcze trochę widziała, lecz nie potrafiła odróżnić kolorów oraz kształtów. Teraz jest niewidoma.

Skokiem o tyczce zainteresowała się, gdy była w siódmej klasie. Chciała się zająć czymś "niebezpiecznym oraz ekscytującym". Przed skokiem odlicza sobie siedem kroków. Jej najlepszym wynikiem podczas tych zawodów było pokonanie wysokości 3,5 m.

Kolarze zmęczeni, ale z uśmiechami. Nic dziwnego! Tak całują ich piękne hostessy [ZDJĘCIA]