Diamentowa Liga. Czworo Polaków w pierwszych zawodach w Ad-Dausze

W piątek w Ad-Dausze odbędą się pierwsze w tym sezonie lekkoatletyczne zawody z cyklu Diamentowej Ligi. Wystąpi czworo Polaków, spośród których największe szanse na wygraną ma Piotr Lisek.
W skoku o tyczce najpoważniejszymi rywalami Liska będą Niemiec Raphael Holzdeppe i Grek Konstandinos Filipidis. Nie wystartuje Francuz Renaud Lavillenie, któremu lekarz zalecił przerwę w startach z powodu drobnej kontuzji.

W skoku wzwyż zobaczymy Justynę Kasprzycką, która z powodu rozpoczęcia zawodowej służby wojskowej nie przygotowała się optymalnie do sezonu halowego. Teraz jest po zagranicznym zgrupowaniu w Formii i może już na początku sezonu pokazać dobrą formę. Jej najpoważniejszymi rywalkami będą Hiszpanka Ruth Beitia i Chorwartka Ana Simić.

Ponadto w biegu na 1500 m wystartuje Renata Pliś, a w konkursie rzutu dyskiem udział weźmie Żaneta Glanc. Transmisja od godziny 18 w Polsacie Sport.

Drugie zawody cyklu odbędą się w niedzielę w Szanghaju. Tam zobaczymy: Piotra Małachowskiego i Roberta Urbanka w rzucie dyskiem, Angelikę Cichocką w biegu na 800 m, Karola Zalewskiego na 200 m i Wojciecha Theinera w skoku wzwyż.

Polskie lekkoatletki na HME wPradze: szybkie, zwinne i śliczne [ZDJĘCIA]