Lekkoatletyka. Włodarczyk: Czułam, że to zrobię. Ten stadion przynosi mi szczęście

Anita Włodarczyk pobiła rekord świata w rzucie młotem. Na mityngu w Berlinie 29-letnia Polka rzuciła 79,58 m. - Czułam, że to zrobię, bo ten stadion przynosi mi szczęście - powiedziała po konkursie Włodarczyk.
Zobacz wideo z rekordowego rzutu Włodarczyk

Poprzedni rekord - z 2011 roku - należał do Niemki Betty Heidler. Polka pobiła ten wynik o 16 centymetrów. Rekordzistką jest po raz drugi, bo zanim Heidler posłała młot na odległość 79,42 m, najdalszymi rzutami szczyciła się właśnie Włodarczyk. W 2009 roku na mistrzostwach świata w Berlinie rzuciła 77,96 m, a kilka miesięcy później poprawiła ten wynik w Bydgoszczy - 78,30 m.

Teraz znów w Berlinie cieszyła się z rekordowego osiągnięcia, a wraz z nią cała publiczność na stadionie. - Ta owacja na stojąco, jaką dostałam, to było coś niesamowitego - przyznała polska młociarka.

Włodarczyk już od kilku tygodni zapowiadała, że stać ją na rekord. Dwa tygodnie temu na mistrzostwach Europy w Zurychu pobiła swój własny rekord Polski. - Czułam, że mogę pobić rekord świata. Ten stadion przynosi mi szczęście. Muszę jednak szybko zejść na ziemię, bo zaraz mam samolot. Nie mam czasu na świętowanie - powiedziała świeżo upieczona rekordzistka świata.

Anita Włodarczyk to srebrna medalistka igrzysk olimpijskich w Londynie, złota medalistka mistrzostw świata z 2009 roku i srebrna z 2013 roku. Dwukrotnie wygrała też mistrzostwa Europy i raz wywalczyła brązowy medal.