Memoriał Kamili Skolimowskiej. Rekord Polski Pawła Fajdka

Paweł Fajdek w drugiej próbie uzyskał 83,48 m i na Stadionie Narodowym poprawił 13-letni rekord Polski w rzucie młotem Szymona Ziółkowskiego.
Atak na rekord świata zapowiedziała w Warszawie Anita Włodarczyk, ale od początku łączonego konkursu kobiet i mężczyzn świetnie radził sobie Fajdek. Już w pierwszym rzucie uzyskał 80,19 m, a w drugim młot poleciał jeszcze dalej. Polak wiedział, że próba wyjątkowo mu się udała, stał w kole i krzyczał z rękoma w górze. Sędziowie zmierzyli 83,48 m, a więc nie tylko nowy rekord życiowy, ale i rekord Polski!

Poprzedni rekord należał do 38-letniego już Szymona Ziółkowskiego, który w 2001 r., wygrywając mistrzostwo świata w Edmonton, uzyskał 83,38 m. Dotychczasowy rekord życiowy Fajdka to 82,37 m - tyle rzucił 1 lipca tego roku w Velenje.

Fajdek od trzech lat należy do ścisłej światowej czołówki w rzucie młotem, a od dwóch sezonów rywalizuje o złoto kolejnych imprez z Węgrem Krisztianem Parsem. W 2013 r. na MŚ w Moskwie górą był Polak z wynikiem 81,97 m, ostatnio Pars zrewanżował się w Zurychu, wygrywając z wynikiem 82,69 m.