Sport.pl

Lekkoatletyczne ME. W 2016 roku w Amsterdamie będą zmiany w formule zawodów

Przed ceremonią zamknięcia mistrzostw Europy w Zurychu odbyło się nieformalne spotkanie poświęcone kolejnej edycji tej imprezy. W 2016 roku w Amsterdamie lekkoatleci mają rywalizować nie tylko na stadionie.
- Spotkanie miało na celu upowszechnienie świadomości, że mistrzostwa w 2016 roku będzie gościł Amsterdam. Hasło imprezy "Lekkoatletyka, jak nigdy dotąd" budzi ciekawość, a nasze plany są przyjmowane z dużym entuzjazmem - komentowała Ellen van Langen, mistrzyni olimpijska na 800 m z Barcelony.

Holendrzy chcą, by część dyscyplin odbywała się poza stadionem. - Pomysł, by część konkurencji rozgrywać w różnych częściach miasta, to prawdziwa innowacja. Ludzie już zaczynają o tym mówić. Stadion olimpijski będzie główną areną mistrzostw, ale rozegranie rzutu dyskiem i oszczepem na Museumplein będzie wielkim sukcesem - dodała.

Museumplein to duży teren zielony położony pomiędzy trzema muzeami: Rijksmuseum, muzeum Van Gogha i muzeum Stedelijk. Mają się tu odbyć jedynie kwalifikacje do finału obu konkurencji.

Z uwagi na igrzyska w Rio de Janeiro w 2016 roku mistrzostwa odbędą się wcześniej niż w Zurychu. Rozpoczną się 5 lub 6 lipca, a zakończą 10.Więcej o:
Komentarze (3)
Lekkoatletyczne ME. W 2016 roku w Amsterdamie będą zmiany w formule zawodów
Zaloguj się
 • wacek_jacek

  Oceniono 8 razy 6

  Kolejny krok w kierunku jarmarku połączonego z Big Brotherem. Holendrzy są potentatami w głupich programach telewizyjnych, dlatego idealnie nadają się do zarżnięcia lekkoatletyki.

 • 1group

  Oceniono 4 razy 0

  Przede wszystkim,niech to będą mistrzostwa Europy a nie Afryki.
  Teamy francuski i brytyjski powinny startować w mistrzostwach czarnego lądu.
  Murzyn,obojętnie gdzie by się urodził,pozostaje murzynem.Ma inna budowę,inne możliwości fizyczne i nie jest europejczykiem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX