Sopot 2014. Czworo Polaków wywalczyło minima w Düsseldorfie

Adam Kszczot wygrał w czwartek bieg na 800 metrów na mityngu w Düsseldorfie. Czasem 1:45.42 Polak wypełnił minimum na halowe mistrzostwa świata w Sopocie i został liderem list światowych. Minima na Sopot osiągnęli też Tomasz Majewski, Angelika Cichocka i Renata Pliś.

Dwukrotny halowy mistrz Europy do Niemiec przyleciał prosto ze zgrupowania w Republice Południowej Afryki. Już w pierwszym starcie sezonu pobiegł znacznie szybciej od minimum Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (1:47.00) na HMŚ. Ostatnie okrążenie Kszczot pokonał samotnie, niezagrożony przez biegnących za nim rywali.

Start w Sopocie zapewniły sobie także Renata Pliś w biegu na 1500 metrów (z czasem 4:10.10) i Angelika Cichocka na 800 metrów (2:01.70).

Mistrzostwa w Sopocie odbędą się między 7 i 9 marca. Poza wymienioną czwórką minima mają też Paweł Wojciechowski w skoku o tyczce i Kamila Stepaniuk w skoku wzwyż. Termin uzyskiwania wyników mija 23 lutego.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone