Sport.pl

Anna Rogowska wraca na rozbieg. Pierwszy start 9 lutego

Przygotowująca się do halowych mistrzostw świata w Sopocie najlepsza polska tyczkarka Anna Rogowska ogłosiła, że po raz pierwszy w tym roku wystartuje 9 lutego podczas mityngu w belgijskim Gent.
Dla Rogowskiej będzie to najważniejszy halowy sezon w karierze, niestety, przygotowania do niego zakłócił w grudniu niebezpieczny wypadek. Podczas zajęć na drążku gimnastycznym zawodniczka spadła z dużej wysokości na głowę, a pierwsze diagnozy były dla niej bardzo niedobre (nawet trzy miesiące przerwy w treningach). Na szczęście uraz nie okazał się tak groźny, jak początkowo przypuszczano, i na początku stycznia Rogowska mogła wrócić do skakania.

Wraz z trenerem Jackiem Torlińskim niemal cały styczeń spędziła w Spale, teraz przyjdzie czas na pierwsze starty. Na początek Rogowska wystąpi 9 lutego podczas mityngu w belgijskim Gent. Póki co na światowej liście najlepszych wyników prowadzi Niemka Silke Spiegelburg (4,71 m), przed Jiriną Svobodovą (4,63 m) oraz Holly Bleasdale i Jennifer Suhr (po 4,62 m). Jaki wynik uzyska w pierwszym starcie sopocianka?Więcej o: