Sport.pl

Sprzedano blisko 6 tys. biletów na Halowe Mistrzostwa Świata Sopot 2014

Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce, które 7-9 marca 2014 r. odbędą się w Sopocie, wzbudzają spore zainteresowanie wśród kibiców. Sprzedano już blisko 6 tys. wejściówek na zawody rozgrywane w Ergo Arenie.


7-9 marca 2014 r. Sopot będzie gościł IAAF Halowe Mistrzostwa Świata. Pierwszy raz w 100-letniej historii IAAF impreza o takim statusie będzie odbywała się w Polsce. Chcąc śledzić poczynania najlepszych sportowców świata, przyjrzeć się walce z czasem z bliska, warto zamówić bilety na trybuny Ergo Areny.

Jak dowiedziało się trojmiasto.sport.pl, organizator sprzedał na największy spektakl lekkoatletycznego sezonu 2014, czyli Halowe Mistrzostwa Świata Sopot 2014, już blisko 6 tys. spośród 25 tys. biletów.

- Już teraz z naszych kas zniknęło blisko 6 tys. biletów i tempo, w jakim bilety zaczynają się sprzedawać, jest bardzo duże. Szczególnie cieszy duża sprzedaż biletów dla gości zagranicznych. Tutaj zdecydowany prym wiodą kibice z Wielkiej Brytanii, ale także bardzo aktywni są fani lekkoatletyki z Rosji i Stanów Zjednoczonych. Ich nadzieje medalowe na pewno wiele razy podczas mistrzostw przekute zostaną w złoto - mówi nam osoba związana z organizatorem zawodów.

W trakcie mistrzostw emocje budzić będą występy Polaków. Fani z Trójmiasta szczególną uwagę zwrócą na medalową szansę - Annę Rogowską (skok o tyczce). Do grona nadziei medalowych dołączają również: Adam Kszczot (800 m), Marcin Lewandowski (800 m), Tomasz Majewski (pchnięcie kulą), Patryk Dobek (400 m), Justyna Kasprzycka (skok wzwyż) i Kamila Stiepaniuk (skok wzwyż).

Program zawodów został podzielony na pięć sesji: dwie poranne oraz trzy popołudniowe. Najtańsze bilety dostępne są na sesje poranne - od 45 do 75 zł (ulgowe - od 35 do 50 zł). Popołudniowe sesje są już droższe. Bilety kosztować będą od 250 do 450 zł (ulgowe - 130 do 230 zł). W sprzedaży dostępne są także karnety dniowe i na całą imprezę w cenie od 180 zł.

Bilety i karnety można kupować na stronie http://sopot2014.ebilet.pl/.

Planujesz pójść na mistrzostwa? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: