Sport.pl

Kraków Business Run szuka wolontariuszy i uruchamia aplikację na smartfony

Już 15 września po raz drugi pięcioosobowe sztafety pobiegną Plantami, by zbierać pieniądze dla Fundacji Jasia Meli. Na zapisy do KBR 2013 już za późno, ale wciąż można pomóc.
Jesteś kibicem i jesteś z Krakowa? Musisz zostać fanem Facebooka Kraków - Sport.pl »

Organizatorzy szukają wolontariuszy. "Być może w Państwa otoczeniu, w firmie, w rodzinie są osoby dla których uczestnictwo w biegu jest niemożliwe, a chciałyby pomóc w inny sposób. Zapraszamy te osoby do aktywnej pomocy i dołączenia do zespołu wolontariuszy zabezpieczających tegoroczny bieg".

Aby dołączyć do grona wolontariuszy wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, znajdujący się pod tym linkiem.

Do obowiązków wolontariuszy należy m.in.: pomoc w kierowaniu ruchem na trasie; kierowanie ruchem w strefie zmiany sztafet: wydawanie medali pamiątkowych; wydawanie napojów; obsługa punktu informacyjnego i prace techniczne. Organizatorzy zapewniają: materiały informacyjne, identyfikator, koszulkę, wyżywienie w dniu biegu i napoje. Wolontariusze muszą być dyspozycyjni w dniu poprzedzającym bieg (sobota, 14.09) w godzinach 17-19 podczas odprawy technicznej oraz dniu biegu (niedziela, godz. 7-17).

Aplikacja Krakow Business Run 2013

Uczestnicy biegu mogą korzystać z pierwszej w Polsce aplikacji mobilnej dla imprezy biegowej. Zawiera wszystkie niezbędne informacje o biegu, mapę Rynku Głównego, gdzie odbędzie się impreza, możliwość śledzenia wybranych zawodników i wiele innych przydatnych funkcji. Autorem aplikacji jest partner biegu - firma Making Waves Polska.

W dniu Krakow Buisness Run aplikacja posłuży jako osobisty przewodnik po planie Rynku Głównego. Na dostępnej w aplikacji mapie Plant oraz Rynku Głównego zaznaczone będą najważniejsze punkty, takie jak: scena, strefa startowa, punkty cateringowe, punkty z wodą, biuro zawodów, namioty sponsorów, toalety, plac zabaw dla dzieci i inne. Będą oznaczone strefy zmian poszczególnych zespołów, dzięki czemu, każdy - z 2200 uczestników - bez trudu odnajdzie się na Rynku. Aplikacja umożliwia obejrzenie rankingu drużyn według zdobytego miejsca w zawodach, a także śledzenie uczestników biegu na mapie do pięciu wybranych osób.

"To było wyzwanie, zaprojektowanie i stworzenie mobilnej aplikacji, specjalnie na potrzeby imprezy biegowej. Staraliśmy się, by była czytelna w obsłudze i przyjemna dla oka. Wykonanie aplikacji wiązało się ze zgraniem bardzo dużej liczby elementów, w tym także metod pomiaru czasu tak, by użytkownik bez problemu mógł się nią posługiwać - opowiada Robert Kęsek, Team Leader w firmie Making Waves Polska.

Przed biegiem, dzięki aplikacji można uzyskać dostęp do profilu Facebook imprezy, przeczytać aktualne informacje, sprawdzić program. Zawiera też przygotowane przez trenerów All For Body programy treningowe, odpowiednio dopasowane do poziomu i możliwości biegacza. Są także informacje o wysokości zebranej kwoty pieniędzy na rzecz podopiecznej Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty - Agnieszki. W aplikacji można znaleźć także informacje na temat sponsorów, organizatorów, celu charytatywnego, partnerów, aktualności, dane kontaktowe oraz FAQ. Dostęp do tych zakładek ułatwia czytelna nawigacja boczna i kafelki.

Aplikacja powstała z myślą o platformach mobilnych wykorzystujących system Android.