Moskwa 2013. Trzecie złoto i rekord Bolta, Jamajczycy wygrali sztafetę 4x100 metrów

Jamajczycy, w składzie Nesta Carter, Kemar Bailey-Cole, Nickel Ashmeade, Usain Bolt zgodnie z oczekiwaniami wygrali finał 4x100 metrów. To trzeci złoty medal na tych mistrzostwach Usaina Bolta. Na drugim miejscu przybiegli Amerykanie, na trzecim Brytyjczycy.

Amerykanie po cichu liczyli na siódmy złoty medal, który pozwoliłby im przeskoczyć w klasyfikacji medalowej Rosjan, którzy wygrywali w Moskwie siedem razy, ale mają mniej srebrnych krążków.

Sprinterzy USA nie mieli jednak szans z reprezentacją Jamajki i Usainem Boltem, który oczywiście biegł na ostatniej zmianie. Do tego momentu obie sztafety biegły równo, mistrz świata na 100 i 200 metrów momentalnie odstawił Justina Gatlina i z dużą przewagą wbiegł na metę.

Amerykanie mogą zostać ukarani za wykroczenie poza tor podczas jednej zmian. 37,36 Jamajczyków to najlepszy czas na 4x100 metrów w tym roku.

Kolejny rekord Bolta

Niedzielny medal to ósmy złoty krążek jamajskiego sprintera na mistrzostwach świata (w kolekcji ma także dwa srebra). Oznacza to, że Bolt przeskoczył w klasyfikacji wszech czasów Carla Lewisa, który zdobył osiem złotych krążków (oraz po jednym srebrnym i brązowym).

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone