Sport.pl

Moskwa 2013. Trzecie złoto i rekord Bolta, Jamajczycy wygrali sztafetę 4x100 metrów

Jamajczycy, w składzie Nesta Carter, Kemar Bailey-Cole, Nickel Ashmeade, Usain Bolt zgodnie z oczekiwaniami wygrali finał 4x100 metrów. To trzeci złoty medal na tych mistrzostwach Usaina Bolta. Na drugim miejscu przybiegli Amerykanie, na trzecim Brytyjczycy.
:
-
Amerykanie po cichu liczyli na siódmy złoty medal, który pozwoliłby im przeskoczyć w klasyfikacji medalowej Rosjan, którzy wygrywali w Moskwie siedem razy, ale mają mniej srebrnych krążków.

Sprinterzy USA nie mieli jednak szans z reprezentacją Jamajki i Usainem Boltem, który oczywiście biegł na ostatniej zmianie. Do tego momentu obie sztafety biegły równo, mistrz świata na 100 i 200 metrów momentalnie odstawił Justina Gatlina i z dużą przewagą wbiegł na metę.

Amerykanie mogą zostać ukarani za wykroczenie poza tor podczas jednej zmian. 37,36 Jamajczyków to najlepszy czas na 4x100 metrów w tym roku.

Kolejny rekord Bolta

Niedzielny medal to ósmy złoty krążek jamajskiego sprintera na mistrzostwach świata (w kolekcji ma także dwa srebra). Oznacza to, że Bolt przeskoczył w klasyfikacji wszech czasów Carla Lewisa, który zdobył osiem złotych krążków (oraz po jednym srebrnym i brązowym).

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS, na Androida i Windows Phone

Więcej o:
Komentarze (11)
Moskwa 2013. Trzecie złoto i rekord Bolta, Jamajczycy wygrali sztafetę 4x100 metrów
Zaloguj się
 • sebolargo

  Oceniono 47 razy 17

  Ameryka powinna zostać zdyskwalifikowana za przekroczenie linii podczas ostatniej zmiany ale o tym szaaaaaa!

 • plk.stopczyk

  Oceniono 17 razy 11

  Brytyjczycy również powinni zostać zdyskwalifikowani gdyż przekroczyli tzw. box zmian o jakieś dwa trzy-metry. Nawet w angielskiej tv nie mieli w związku z tym żadnych wątpliwości. Przepisy to przepisy, więc nie ma co się zastanawiać czy się komuś uda zachować medal. Powinni niedługo ogłosić zwycięstwo Jamajki, srebro dla Kanady a brąz dla reprezentacji Niemiec.

 • bartassa

  Oceniono 11 razy 3

  i dobrze, że pałki nie zgubili - bo z tym zawsze jest problem (w sztafecie)

 • mateusz20180

  Oceniono 9 razy -9

  Cześć!

  Myślisz, że jesteś w stanie lepiej prowadzić drużynę niż trenerzy reprezentacji Polski? Chcesz przekonać się, że zamiast około 20 piłkarzy jesteś w stanie prowadzić ponad 40 lekkoatletów? Nic prostszego! Wystarczy zarejestrować się w naszej grze.

  Pomimo tego, że wydaje się ona skomplikowana wystarczą dwa dni, aby w dość dużym stopniu rozpracować ją. Tak naprawdę wystarczy logować się dwa razy w tygodniu, by móc dobrze prowadzić zespół! Nadal nie jesteś przekonany?

  Najlepsze jest jednak to, że sam sobie wyznaczasz co chcesz w grze osiągnąć. Chcesz skupić się na lidze? Budujesz zespół na ligę. Pasjonuje Cię trenowanie młodych gwiazd? Skupiasz się na ich treningu. Masz zamiar pokazać, że Polacy w lekkiej atletyce liczą się na świecie? Kupujesz zawodników, którzy z czasem będą stawać się najlepsi na świecie!

  Nie czekaj i zarejestruj się! www.maxithlon.com/?r=48591

  Tak naprawdę nic nie tracisz, a gra może Cię wciągnąć na bardzo długo.

  Zapraszam!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX