Moskwa 2013. Małachowski ze srebrem? Typy bukmacherów i ekspertów

Według ekspertów faworytem do złota w rzucie dyskiem jest Niemiec Robert Harting, a w biegu na 800 metrów Etiopczyk Mohammed Aman. Podobne zdanie mają bukmacherzy. Według nich Piotr Małachowski zdobędzie srebro, a Marcin Lewandowski skończy bez medalu. Relacja Z Czuba i na żywo z lekkoatletycznych mistrzostw świata od 17 w Sport.pl, transmisje w Eurosporcie i TVP Sport.
Finał rzutu dyskiem zacznie się o godzinie 17. Faworytów jest dwóch: Harting i Małachowski. Widać to, gdy spojrzymy na kursy bukmacherów. Za złotówkę postawioną na złoty medal Niemca otrzymamy 1,36 zł, za Małachowskiego można wygrać 3 zł. Triumf któregoś z pozostałych finalistów może znacznie wzbogacić osobę, która przewidzi takie rozstrzygnięcie.

KursZawodnik
1.36Robert Harting (Niemcy)
3.00Piotr Małachowski (Polska)
11.00Gerd Kanter (Estonia)
19.00Martin Weirig (Niemcy)
41.00Jorge Fernandez (Hiszpania)
67.00Robert Urbanek (Polska)
81.00Julian Wruck (Australia)
101.00Mario Pestano (Hiszpania)
Kursy według Williama Hilla

Jeśli typy bukmacherów się potwierdzą, Małachowski zdobędzie srebro, a Urbanek skończy na szóstym miejscu.

Także eksperci mocno faworyzują Niemca w typowaniu złotego medalisty. W cyklu "The Big Final" międzynarodowa federacja lekkoatletyczna (IAAF) zaprosiła do typowania Petera Matthewsa, komentatora telewizji Sky Sports, i Katharine Merry, pracującą między innymi w BBC. Matthews stwierdził, że upatruje faworyta w kimś z czwórki: Harting, Małachowski, Kanter, Weirig. - Chyba zacząłeś od tego właściwego - odpowiedziała mu Merry. Przypomniała, że Niemiec jest mistrzem świata i olimpijskim i przeszła do rozważań nad kwestią, czy po wygraniu rozerwie na sobie koszulkę, jak to ma w zwyczaju po ważnych wygranych.Lewandowski skończy bez medalu?

Faworytem bukmacherów w biegu na 800 metrów jest Aman, ale spore szanse na złoto dają także Amerykanom: Duane'owi Solomonowi i Nickowi Symmondsowi. Więcej niż na Lewandowskim można zarobić tylko w przypadku zwycięstwa Brytyjczyka Andrew Osagie.

KursZawodnik
2.25Mohammed Aman (Etiopia)
3.50Duane Solomon (USA)
4.50Nick Symmonds (USA)
8.00Ayanleh Suleiman (Dżibuti)
13.00Abdulaziz Ladan Mohammed (Arabia Saudyjska)
15.00Pierre-Ambroise Bosse (Francja)
67.00Marcin Lewandowski (Polska)
151.00Andrew Osagie (Wielka Brytania)
O Polaku nie wspominają także eksperci: komentator BBC Rob Walker i złoty medalista na 800 metrów z igrzysk w Moskwie Steve Ovett. Walker zasugerował, że pod nieobecność obrońcy tytułu Kenijczyka Davida Rudishy faworytem może być Aman, który pokonał go w 2012 roku w Zurychu. Ovett nie był przekonany. - Patrząc na półfinały, wydaje mi się, że on nie jest w formie, jakiej wszyscy od niego oczekują. To dobra okazja dla Amerykanów, którzy pobiegną we dwóch, co może być kluczowe dla przebiegu finału - stwierdził były zawodnik. Nazwisko Lewandowskiego w ich rozmowie nie padło.Na Fajdka też nikt nie stawiał

Lewandowski po awansie do finału obiecywał, że dopiero w najważniejszym starcie pokaże, na co go stać, i że planuje zdobyć medal. Czy zaskoczy ekspertów podobnie jak Fajdek? W triumfatora poniedziałkowego rzutu młotem też nie wierzyli ani bukmacherzy (typowali go na dziewiątym miejscu w 12-osobowym finale), ani eksperci.Na którym miejscu przybiegnie Lewandowski, przekonamy się po finale zaplanowanym na 19.10. Relacja Z Czuba i na żywo w Sport.pl, transmisje w Eurosporcie i TVP Sport.