Moskwa 2013. Kelly-Ann Baptiste przyłapana na dopingu

Kelly-Ann Baptiste, sprinterka z Trynidadu i Tobago, została przyłapana na stosowaniu zakazanych substancji podczas mistrzostw świata w Moskwie. Baptiste to brązowa medalistka w biegu na 100 metrów ostatnich mistrzostw w Daegu.
- Dobrowolnie wycofała się z turnieju i wraca do domu - stwierdził kapitan reprezentacji Trynidadu i Tobago Dexter Voisin w rozmowie z dziennikiem "Trynidad Express". Nie potwierdził, że zawodniczka została przyłapana na dopingu, ale informację tę dziennikarze potwierdzili u wiarygodnego źródła. To pierwszy przypadek pozytywnego wyniku kontroli podczas mistrzostw w Moskwie.

Prezydent lekkoatletycznej federacji Trynidadu i Tobago Ephraim Serrette zapowiedział wydanie oświadczenia w tej sprawie w ciągu 48 godzin.

Jedna z faworytek setki

Baptiste to jedna z czołowych sprinterek świata. W tym roku, w wieku 26 lat osiągnęła życiową formę. W czerwcu w ojczyźnie pobiła dzień po dniu rekordy kraju na 100 (10,83) i 200 metrów (22,36). Dawało jej to odpowiednio trzecie i siódme miejsce na tegorocznych listach światowych na tych dystansach.

W Moskwie pierwszy start miała zaplanowany w niedzielę rano, kiedy sprinterki miały rozegrać eliminacje na 100 metrów. To koronny dystans Baptiste. To w tej konkurencji osiągnęła swój największy dotychczasowy sukces, którym było wywalczenie brązowego medalu na poprzednich mistrzostwach świata w Daegu w 2011 roku.