Lekkoatletyka. Wyciszkiewicz mistrzynią Europy juniorów na 400 metrów

Patrycja Wyciszkiewicz została w piątek mistrzynią Europy juniorów w biegu na 400 metrów. Polka wygrała z fantastycznym czasem 51,56 sekundy. To nowy rekord Polski juniorów i czas o jedną setną sekundy słabszy od minimum na mistrzostwa świata seniorów.
Polka jest w fantastycznej formie. Przed sezonem jej rekord życiowy wynosił 52,76. W tym roku biła go już dwukrotnie. 20 maja w Rehlingen ustanowiła rekord Polski juniorek czasem 52,48, a następnie czwartego lipca w Krakowie poprawiła go rezultatem 52,11.

Do Rieti na ME juniorek jechała jako najszybsza Polka na 400 metrów w tym sezonie. Czasem finału tylko potwierdziła tę dominację. 19-letnia sprinterka Olimpii Poznań w finale osiągnęła czas 51,56, po raz trzeci w tym sezonie bijąc rekord Polski juniorek. To czas tylko o jedną setną sekundy gorszy od minimum na MŚ seniorów, które od 10 sierpnia odbędą się w Moskwie.

Złoto wywalczone w Rieti to największy sukces w karierze Wyciszkiewicz. Wcześniej miała srebro w sztafecie 4x400 m wywalczone na ME juniorów w 2011 roku w Tallinie.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS, na Androida i Windows Phone