Lekkoatletyczne HME. Srebro Anny Rogowskiej

:
-
Srebrny medal w skoku o tyczce wywalczyła Anna Rogowska w halowych mistrzostwach Europy w Goeteborgu. Po emocjonującej dogrywce przegrała z Brytyjką Holly Bleasdale.
W finale Rogowska spisała się bardzo dobrze. Zaczęła konkurs od pokonania wysokości 4,37 w pierwszej próbie, następnie zaliczyła także 4,52 (w drugiej), 4,62 (pierwszej) i 4,67 (w drugiej). Tę ostatnią wysokość poza Rogowską zaliczyła jedynie Brytyjka Holly Bleasdale. Obie trzykrotnie zrzuciły 4,72 i o złotym medalu decydowała dogrywka.

- Ogromna radość trwała kilkanaście minut. Organizatorzy nie zgodzili się na przyznanie dwóch złotych medali i nakazali zawodniczkom dogrywkę na wysokości 4,72 - opowiada prezes PZLA Jerzy Skucha.

W dogrywce Brytyjka i Polka po razie strąciły 4,72 i poprzeczka wróciła na 4,67. Rogowska ją strąciła, a Bleasdale zaliczyła i to ona cieszyła się ze złota.

Niespodziewany medal

Medal Rogowskiej to niespodzianka, bo Polka w tym sezonie nie była w najwyższej formie. Popełniała błędy techniczne na rozbiegu i zaliczyła kilka kompletnie nieudanych startów. W piątkowych kwalifikacjach nie poradziła sobie z wysokością 4,56 metra, ale awans do finałowej ósemki dało jej pokonane w pierwszej próbie 4,46.

Pokonując 4,67, Rogowska poprawiła swoje najlepsze osiągnięcie z tego sezonu, którym dotychczas było 4,63 skoczne na otwarciu sezonu w Dreźnie 25 stycznia. Później medalistka igrzysk z Aten nie zaliczyła żadnej wysokości w Doniecku, w Bydgoszczy zakończyła konkurs z wynikiem 4,40 a w mistrzostwach Polski nie wystartowała.

Czwarty medal HME dla Rogowskiej

To czwarty medal halowych mistrzostw Europy w karierze Rogowskiej. Wcześniej zdobyła srebro w 2005 roku w Madrycie, brąz w 2007 w Birmingham i złoto w 2011 w Paryżu.