Maraton w Nowym Jorku odwołany

Jeden z najsłynniejszych maratonów świata nie odbędzie się w niedzielę - poinformowały w piątek władze Nowego Jorku. To pierwszy przypadek, że maraton został odwołany. Bieg odbył się nawet w 2001 roku - dwa miesiące po zamachu na World Trade Center.
W Stanach trwała od kilku dni burzliwa dyskusja, czy maratonu nie odwołać. Wszystko przez huragan Sandy, który sparaliżował miasto. Choć burmistrz początkowo pozwolił na start, bo przychody miasta z imprezy mogą wynieść ponad 300 milionów dolarów, z godziny na godzinę narastały głosy oburzenia. Mimo rezerwacji hotele nie wpuszczały maratończyków. Pokoje zajęte są przez ofiary huraganu.

W piątkowe popołudnie władze Nowego Jorku zmieniły wcześniej podjętą decyzję. Zaplanowany na niedzielę maraton się nie odbędzie. Wcześniej w Nowym Jorku odwołano derbowy mecz w lidze NBA Brooklyn Nets - New York Knicks.

Huragan uderzył w poniedziałek w stany północno-wschodniego wybrzeża USA, paraliżując częściowo życie i powodując ogromne zniszczenia, wstępnie oceniane na 20 mld dolarów. Na obszarach dotkniętych kataklizmem mieszka około 50 milionów ludzi. W rejonie Nowego Jorku huragan spowodował śmierć 32 osób.