Sport.pl

Maraton w Nowym Jorku odwołany

Jeden z najsłynniejszych maratonów świata nie odbędzie się w niedzielę - poinformowały w piątek władze Nowego Jorku. To pierwszy przypadek, że maraton został odwołany. Bieg odbył się nawet w 2001 roku - dwa miesiące po zamachu na World Trade Center.
W Stanach trwała od kilku dni burzliwa dyskusja, czy maratonu nie odwołać. Wszystko przez huragan Sandy, który sparaliżował miasto. Choć burmistrz początkowo pozwolił na start, bo przychody miasta z imprezy mogą wynieść ponad 300 milionów dolarów, z godziny na godzinę narastały głosy oburzenia. Mimo rezerwacji hotele nie wpuszczały maratończyków. Pokoje zajęte są przez ofiary huraganu.

W piątkowe popołudnie władze Nowego Jorku zmieniły wcześniej podjętą decyzję. Zaplanowany na niedzielę maraton się nie odbędzie. Wcześniej w Nowym Jorku odwołano derbowy mecz w lidze NBA Brooklyn Nets - New York Knicks.

Huragan uderzył w poniedziałek w stany północno-wschodniego wybrzeża USA, paraliżując częściowo życie i powodując ogromne zniszczenia, wstępnie oceniane na 20 mld dolarów. Na obszarach dotkniętych kataklizmem mieszka około 50 milionów ludzi. W rejonie Nowego Jorku huragan spowodował śmierć 32 osób.

Więcej o:
Komentarze (5)
Maraton w Nowym Jorku odwołany
Zaloguj się
 • moherowy_dresiarz

  Oceniono 3 razy 1

  .

  Burmistrz NY ... niejaki Bloomberg " początkowo pozwolił na start, bo przychody miasta z imprezy mogą wynieść ponad 300 milionów dolarów"..... $$$$$$$ mają w oczach " jankeskie Blumbergi " i nic nie jest ważne, tylko kasa .

  A u nas w pogoni za kasą 11 listopada tuż , tuż ... a więc czas zacząć robić dziennikarskie wrzutki aby podsycić atmosferę a wtedy będzie o czym pisać i co oglądać pomiędzy reklamami .....

  .

 • boliver

  0

  tylko wariaci mieli nadzieje ze dojdzie du skutku

 • sselrats

  Oceniono 4 razy 0

  No przeciez Niga w pokoju siedzi.

 • m.godwin

  Oceniono 3 razy -1

  Burzliwa dyskusja? Chyba burzowa. Albo wręcz huraganowa.

 • welarg

  Oceniono 10 razy -2

  W dwa miesiące po zamachu na World Trade Center maraton odbył się, bo niezbędna była pewna inhalacja azbestu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX