Sport.pl

IO 2016. Bolt porzuci 100 i 200 metrów dla skoku w dal?

Usain Bolt stwierdził, że rozważa starty w konkursach skoku w dal kosztem biegów sprinterskich. Równocześnie lekkoatleta zapewnił, że nie zamierza kończyć kariery przed igrzyskami w Rio do Janeiro (2016). Jamajczyk to sześciokrotny mistrz olimpijski na 100 i 200 metrów w biegach indywidualnych i sztafecie.
- Czas osiągać zupełnie inne cele. Jest wiele rzeczy, które mógłbym robić w sporcie - powiedział Bolt w brytyjskim kanale informacyjnym Sky News.

- Mój trener chce bym biegał na dystansie 400 metrów, z kolei ja chce skakać w dal - zaskoczył Jamajczyk, który w Pekinie zwyciężał na dystansie 100, 200 metrów i w sztafecie 4x100. W Londynie powtórzył ten wynik. - Po sezonie zadecyduję, co będę chciał robić i nad czym pracować w przyszłym roku.

Wzmianka o flircie Bolta ze skokiem w dal pojawiła się dokładnie tydzień po tym, jak Jamajczyk przyznał, że rozważa grę w krykieta w australijskich rozgrywkach Twenty20 Big Bash League.

Pod koniec wywiadu lekkoatleta zapewnił, że nie zamierza kończyć kariery przed igrzyskami w Rio de Janeiro. - Z pewnością tam będę. Dopóki będę zdrowy, dopóty będę gotów do startów - powiedział 26-latek.

Jeżeli Bolt zacznie skakać w dal, być może pójdzie w ślady legendarnego Carla Lewisa, który był mistrzem olimpijskim i w skoku w dal i w biegach sprinterskich.

Więcej o:
Komentarze (17)
IO 2016. Bolt porzuci 100 i 200 metrów dla skoku w dal?
Zaloguj się
 • rybakkk3

  Oceniono 53 razy 45

  Bolt może pobić rekord świata i na 400 metrów i w skoku w dal.

 • zabavnik

  Oceniono 70 razy 40

  Ten legendarny Carl Lewis to jeden wieli koksiarz porównania do niego są niesmaczne

 • purysta.olimpijski

  Oceniono 26 razy 22

  Wbrew temu, co piszecie w tytule na głównej - skok w dal należy do TEJ SAMEJ dyscypliny, co biegi, czyli do lekkiej atletyki. Jest inną KONKURENCJĄ. Zatem to bzdura, że Bolt chce zdobyć złoto w innej dyscyplinie. Chce zdobyć w tej samej, tylko w innej konkurencji.

 • bunio34

  Oceniono 46 razy 22

  A może MMA?

 • boliver

  Oceniono 29 razy 21

  w taki sposob zniszczy na zawsze legende amerykanskiego oszusta lewisa, carlowi zamknie gebe na zawsze
  powodzenia bolt i dlaczego nie na 400 m

 • 31october

  Oceniono 27 razy 21

  A może Paris - Dakar?

 • brulyjon

  Oceniono 6 razy 2

  400m - mogłby pobić rekord świata, ale do tego potrzeba innego treningu niż na sprint. potrzebny jest tlen, nie tylko długie nogi. moim zdaniem Bolt będzie na takie obciążenia płuc zbyt leniwy.

  skok w dal - może być ciekawie, o ile mięsa mu nie przyrośnie.

  odnośnie Carla Lewisa, Bena Johnsona i in.
  zobaczcie w ilu konkurencjach startował Lewis w '84. Zobaczcie też ile w owych czasach było serii eliminacyjnych do 100m. na 200 też warto sprawdzić.

  pytanie pomocnicze: dlaczego zmieniono reguły eliminacji?

  Zastanówcie się też dlaczego przed rozpoczęciem igrzysk w LA zniknęły próbki wielu amerykańskich biegaczy, które dałyby wynik pozytywny. po iluś tam latach sprawdzono je nowymi metodami, zobaczyli o wiele więcej niż w '84. nie zdziwiłbym się, gdyby w przypadku Bolta było ponownie...jak się ogląda biegi Lewisa z '84, Johnsona z '88, Bolta z '08. Wyglądają prawie identycznie...

  musiałbym to sprawdzić, ale przed Seulem amerykańce i chińczyki dogadali, który środek nie będzie na liście antydopingowej. Lewis mówi, że to czepianie się pierdół. tia...
  wg mnie Johnson wpadł z kilku powodów - 1. wziął. 2. miał kiepskie wsparcie polityczne, 3. brał zbyt późno, 4. jego lekarz zaczął kombinować. no i 5. - wygrał z Lewisem.

 • zewszad_i_znikad

  0

  Dlaczego nie? Wielu sprinterów startowało też w skoku w dal. Często też w miarę, jak się starzeją i nie są już tak szybcy, przerzucają się na dłuższy dystans, zrobiła tak np. Szewińska...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX