Lekkoatletyczne ME. Noga z brązowym medalem

Artur Noga zajął trzecie miejsce w finale biegu na 110 metrów przez płotki. Wygrał Siergiej Szubienkow z Rosji. To czwarty medal Polaków na mistrzostwach Europy w Helsinkach.

My też mamy zdanie! Dzielimy się nim na Facebook/Sportpl ?

Polak poprawnie wystartował i przez cały bieg utrzymywał się w czołówce. Na ostatnich metrach nie zgubił tempa i przegrał tylko z Rosjaninem Siergiejem Szubienkowem (13,16) i Garfieldem Darienem (13,20).

Noga osiągnął czas 13.27 - to jego najlepszy wynik w karierze. Tym samym polski sprinter wyrównał rekord Polski należący do Artura Kohutka (z 1997 roku).

To czwarty medal Polaków na poprzedzających igrzyska olimpijskie w Londynie mistrzostwach Europy. Wcześniej brąz zdobył Szymon Ziółkowski oraz sztafeta 4x100 metrów kobiet . W niedzielę złoty medal w konkursie rzutu młotem wywalczyła także Anita Włodarczyk.