Lekkoatletyczne ME. Brąz kobiecej sztafety 4x100 metrów

Sztafeta 4x100 metrów kobiet w składzie Marika Popowicz, Daria Korczyńska, Marta Jeschke, Ewelina Ptak wywalczyła brązowe medale mistrzostw Europy w Helsinkach. Najszybsze były Niemki, przed Holenderkami.

Polki startujące z ósmego, zewnętrznego toru pobiegły cały dystans bardzo dobrze. Świetną zmianę dała biegnąca jako trzecia Marta Jeschke, która odparła atak uważanych za faworytki Rosjanek. Ewelina Ptak na czwartej zmianie utrzymała rewelacyjną trzecią lokatę. Polki przebiegły dystans w 43,06 sekundy.

Wygrały Niemki z czasem 42,51 s., a drugie przybiegły Holenderki, które czasem 42,80 pobiły rekord kraju.

To jeden z trzech medali dla Polski na ME w Helsinkach. W sobotę brąz w rzucie młotem wywalczył Szymon Ziółkowski, a w niedzielę w tej samej konkurencji, ale w rywalizacji kobiet triumfowała Anita Włodarczyk.