Daegu 2011. Polski wtorek bez medali

Z wielkimi nadziejami przystępowaliśmy do wtorkowej popołudniowej serii na lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata w Daegu. Swoich szans na medale nie wykorzystało jednak sześciu Polaków i wciąż nasza reprezentacja ma na koncie tylko jeden medal zdobyty w poniedziałek przez Pawła Wojciechowskiego.
Pyrek i Rogowska ostatnie

Jako pierwsze szanse na medale straciły Monika Pyrek i Anna Rogowska. Pokonały one wysokość tylko 4,55 i sklasyfikowane zostały ex aequo na 10. miejscu wraz z Niemką Kristiną Gadschiew. Konkurs wygrała Brazylijka Fabiana Murer - 4,85. Srebrny medal wywalczyła Niemka Martina Strutz z rekordem kraju 4,80, a brązowy Rosjanka Swietłana Fieofanowa - 4,75. Czytaj więcej i sprawdź wyniki >

Małachowski także zawiódł

Swojej szansy nie wykorzystał również nasz dyskobol Piotr Małachowski, którego najdłuższą odległością było 63,37. Polak zajął dziewiąte miejsce w pierwszej serii i zabrakło mu 17 centymetrów do awansu do finałowej "ósemki". Tytuł sprzed dwóch lat z Berlina obronił Niemiec Robert Harting - 68,97.

Srebrny medal zdobył mistrz olimpijski Estończyk Gerd Kanter - 66,95, a brązowy dość niespodziewanie Ehsan Hadadi z Iranu - 66,08. Czytaj więcej i sprawdź wyniki »

800-metrowcy również poza podium

Krążków nie udało się wywalczyć polskim medalistom mistrzom Europy z ubiegłego roku - Marcinowi Lewandowskiemu i Adamowi Kszczotowi. Mistrz naszego kontynentu zajął czwarte miejsce w wyścigu na 800 metrów, a Kszczot zajął miejsce szóste. Najszybszy okazał się David Rudisha z Kenii. Czytaj więcej i sprawdź wyniki »

Tymińska o włos od medalu

Na brąz w siedmioboju liczyła Karolina Tymińska, jednak aby tego dokonać musiała w wyścigu na 800 metrów przegonić o siedem sekund Niemkę Jennifer Oeser. Polka zdecydowanie wygrała bieg, jednak różnica między nią, a rywalką wyniosła około pięciu sekund. Tymińska straciła tym samym do pozycji medalowej 28 punktów.