Sport.pl

Jestem ambasadorem!

Zostałem ambasadorem Europejskiego Tygodnia Sportu!

Chciałbym się pochwalić - zostałem ambasadorem Europejskiego Tygodnia Sportu! Dzięki temu, wraz z pozostałymi wyróżnionymi sportowcami, będę pomagał w promowaniu aktywności fizycznej w całej Polsce. Nasze działania będziemy prowadzić pod szyldem hasła Europejskiego Tygodnia Sportu, czyli #BeActive.

 

Europejski Tydzień Sportu to cykliczna akcja stworzona z inicjatywy Komisji Europejskiej, w tym roku odbywająca się od 10 do 17 września. ETS ma zasięg ogólnoeuropejski, a jego głównym założeniem jest nie tylko zachęcenie Europejczyków do wzięcia udziału w sportowych wydarzeniach trwających w czasie tego jednego tygodnia, ale też do zmiany całego stylu życia na bardziej aktywny. A tym samym zdrowszy.

 

Kim są pozostali ambasadorowie Europejskiego Tygodnia Sportu? To między innymi Zofia Klepacka (windsurferka), Jerzy Janowicz (tenisista), Oktawia Nowacka (pięcioboistka), Czesław Lang (kolarz) oraz Artur Siódmiak (piłkarz ręczny). Jak widzicie, znalazłem się w naprawdę doborowym towarzystwie.

 

Europejski Tydzień Sportu to wydarzenie, które ma pokazywać, że ruch jest naprawdę dla każdego.

Odbywające się w ramach ETS wydarzenia skierowane będą zarówno do młodszych, jak i do starszych, do pełnosprawnych i niepełnosprawnych, do kobiet i mężczyzn. Każdy znajdzie coś dla siebie. Co konkretnie będzie się działo? Będziecie mogli wybierać z wydarzeń takich jak turniej koszykówki ulicznej, integracyjny rajd rowerowy, siatkarski rodzinny piknik oraz spośród wielu, wielu innych. Przekrój imprez jest imponujący. #BeActive!