Halowe MŚ Sopot 2014. Cichocka wicemistrzynią świata!

:
-
26-letnia Angelika Cichocka została srebrną medalistką halowych mistrzostw świata. Polka zdobyła srebrny medal w biegu na 800 metrów. Przegrała tylko z Amerykanką Chanelle Price.
Polka przebiegła dystans w czasie 2:00.45, a Amerykanka - 2:00.09. To najlepszy tegoroczny wynik na świecie. Trzecie miejsce zajęła Białorusinka Marina Arzamasowa.

- Trochę się pogubiłam, ale bardzo cieszę się z tego, że jest medal. Miałam problemy ze zdrowiem, finał przed mistrzostwami wzięłabym w ciemno - powiedziała po biegu szczęśliwa Polka.

Wybiegła z cienia

26-letnia biegaczka do piątku była tylko jedną z wielu zawodniczek licznej, 37-osobowej kadry gospodarzy na sopockie mistrzostwa. Pasjonaci wiedzieli, że na liście zgłoszonych do walki na 800 metrów Polka ma co prawda dopiero dziesiątą "życiówkę", ale w tym roku należy do niej czwarty wynik, i że pod nieobecność gwiazd tego dystansu może wywalczyć życiowy sukces. Kiedy awansowała do finału z najlepszym (pobitym dopiero w finale) tegorocznym rezultatem 2:00.37, nadzieje były jeszcze większe. Polka zrealizowała cel z nawiązką - stanęła nie tylko na podium, ale i zdobyła srebrny medal.

Co ciekawe, wicemistrzyni nie mogła przygotować się do zawodów na sto procent. - W przygotowaniach nie wszystko poszło idealnie, bo niedawno chorowałam na grypę - mówiła przed finałem.

Na co dzień Cichocka trenuje pod okiem Tomasza Lewandowskiego. Z bratem biegacza Marcina Lewandowskiego rozpoczęła współpracę w końcówce listopada. Z jego zespołem wyjechała na obóz do Etiopii, co było wyraźnym początkiem nowej drogi. Nowej, ale już okraszonej sukcesem.